رژیم لاغری

کاهش وزن تا چند کیلو طبیعی است؟

کاهش وزن تا چند کیلو طبیعی است

کاهش وزن تا چند کیلو طبیعی است و ایجاد خطر نمی کند؟ افراد خیلی زیادی در بخش مشاوره آنلاین کاهش وزن در لاغرفیت این سوال را از من می پرسند که آقای مردانی، کاهش وزن تا چند کیلو خطرناک است و کی باید متوقف شود؟ برای پاسخ به این سوالات باید موضوعاتی را به خوبی بررسی کنیم که در ادامه به آنها می پردازم.

کاهش وزن تا چند کیلو طبیعی است؟

با سایت لاغرفیت همراه باشید دوست عزیز.  🙂

امروزه خیلی از افراد بدون مشورت با مشاور تغذیه خوب اقدام به کاهش وزن می کنند. حتی ممکن است از اشخاصی که علم و تجربه کافی در زمینه کاهش وزن ندارند نیز برنامه رژيم کاهش وزن بگیرند.

این اشخاص به سبب راه اشتباهی که انتخاب کرده اند معمولا شکست خورده و سلامت خود را نیز به خطر می اندازند. به جهت اهمیت موضوع من محمود مردانی مشاور تغذیه در سایت لاغرفیت بر آن شدم این محتوا را برای شما بنویسم و بصورت علمی توضیح دهم کاهش وزن تا چند کیلو طبیعی است و یا اینکه در یک ماه چند کیلو می توانید وزن کم کنید؟

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که دنبال راه کاهش وزن سریع هستید، حتما این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

چرا چاق می شویم؟

لازم است قبل از این که به کاهش وزن مطلوب در یک ماه بپردازیم، از دلایل چاق شدن مطلع شوید. اگر علت چاق شدن را بدانید، از چاق شدن بیشتر شما جلوگیری شده و به کاهش وزن تان نیز کمک می کند.

مواد غذایی اسیدی عامل چاقی هستند

وقتی شخصی از مواد غذایی اسیدی بیشتر استفاده می کند، چاق می شود. غذاهای اسیدی در هنگامی که سوخته و متابولیزه می شوند از خود خاکستری به جای می گذارند که برای بدن بسیار خطرناک است.

چون بدن خاصیت ترمیمی و تنظیمی دارد در مقابل خاکسترهای اسیدی مضر راهکار مناسبی پیدا می کند. می دانید آن راهکار چیست؟

راهکار این است که بدن چربی به خود جذب می کند تا خاکسترهای خطرناک را در آن ذخیره نماید. این کار دقیقا به نفع بدن بوده و دستگاه های حیاتی بدن را از گزند خاکسترهای سمی در امان نگه می دارد.

در اینجا حفظ سلامت بدن به تجمع چربی و چاق شدن فرد می انجامد.

جالب است بدانید برنامه رژيم قلیایی درست ضد اسیدی عمل می کند، چون خاکستر اسیدی خطرناک نداشته و باعث کاهش وزن سریع می شود. البته در مقاله چاقی چیست تمام و کمال درباره این موارد توضیح دادم.

پیشنهاد می کنم برنامه رژيم قلیایی را از دوره مشاوره تغذیه آنلاین بخواهید. هزاران نفر تا الان از این دوره فوق العاده در سایت لاغرفیت و به صورت حضوری استفاده کرده اند.

کاهش وزن سریع ایمن است؟

رژیم لاغری در خواب

رژیم لاغری در خواب

آیا شنیده اید عده ای می گویند: ۳ تا ۵ کیلو کاهش وزن در یک هفته و یا کاهش وزن ۱۰ کیلو در یک ماه؟ اگر این ادعاها را شنیدید بدانید که این اشخاص کلاه بردار هستند و سلامت خودتان را به خطر نیندازید. کاهش وزن بسیار سریع و وحشتناک عوارض بسیار زیادی دارد که تا سال ها و بعضا تا پایان عمر همراهتان خواهد ماند.

اگر گول حقه ها و تبلیغات رژيم های لاغری سریع چند روزه را بخورید، هم هزینه و هم سلامتی و هم اعتماد به نفس خود را از دست می دهید. بعضی افراد هم خودشان رژيم می گیرند و مصرف برنج و نان را بطور کلی حذف می کنند.

بی شک می دانید که اینها نیز در برنامه رژيم کاهش وزن خود شکست را از قبل پذیرفته اند. کاهش وزن سریع و غیر منطقی منجر به شکست و بازگشت وزن از دست رفته است.

چند پیشنهاد ویژه از لاغرفیت:

رژيم های کاهش وزن کوتاه مدت

به گفته محمود مردانی مشاور آنلاین تغذیه رژيم های کاهش وزن کوتاه مدت اساس و پایه علمی ندارند و جز آسیب و ضرر رساندن به بدن کاری انجام نمی دهند.

هم او می گوید: این رژيم های کاهش وزن با با کاهش میزان آب بدن وزن فرد را در زمان کوتاه کم کرده ولی چربی بدن آب نمی شود. حتی فرد فکر می کند که به کاهش وزن دلخواه خود نزدیک می شود، ولی واقعیت چیز دیگری است که بعد از گذشت زمان کوتاهی وزن بدن کم نشده و همچنین ثابت می ماند.

از طرفی آب از دست رفته در مدت چند روز دوباره جذب شده و وزن فرد به حالت اول بر می گردد

هر شخصی با داشتن رژيم کاهش وزن تدریجی علمی و مطلوب می تواند وزن خود را کم کند و زندگی سالم تری نیز داشته باشد. پس گرفتن رژيم های معجزه آسا و چند روزه کاملا اشتباه می باشد.

برخی تبلیغات هم از چاقی موضعی صورت و لاغری موضعی صحبت می کنند. بعضی تبلیغات دارویی این ادعاها را دارند که مثلا با مصرف فلان دارو یا قرص می توانید صورت خود را چاق کنید.

افراد باید به جای تمرکز روی رژيم های چند روزه و داروهایی که مشخص نیست چه اثرات بد و جانبی دارند، روی غذاهای ارزشمند تاکید کنند.

کاهش وزن راه میانبر ندارد

راه میانبر غیر علمی کاهش وزن ممکن است این باشد که فردی از رژيم های کم کالری و در کنار آن از برنامه ورزشی خیلی سنگین استفاده و هم زمان از داروهای مدر و یا هورمون هایی که سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد، نیز استفاده کند.

حتی شما با مطالعه دو سطر بالا متوجه عواقب وخیم کاهش وزن غیر علمی می شوید

برای اینکه مشخص شود کاهش وزن راه میانبر ندارد را کاملا متوجه شوید مثالی می آورم. شما دوست دارید به کدام شهر زیبای ایران عزیز سفر کنید؟

شهر مقصد از شهر مبداء شما فاصله دارد. بی شک نمی توانید در چند ثانیه سفر کنید. اما وقتی شروع به مسافرت می کنید متوجه می شوید چند کیلومتر از راه را پیموده اید.

با دیدن تابلوهای کنار جاده متوجه می شوید چند کیلومتر دیگر از سفر شما و رسیدن به شهر مورد نظرتان مانده است. کاهش وزن نیز مثل همین مسافرت شما می ماند. متوجه شدید کاهش وزن تا چند کیلو طبیعی است؟ اگر فردی بخواهد ۲۰ کیلو وزن کم به چه صورت است؟

وقتی این فرد شروع به کاهش وزن علمی و درست می کند و مثلا ۲ کیلو وزن کم کرد می داند که باید ۱۸ کیلو وزن کم کند. تدریجا کاهش وزن وی بیشتر شده و به هدف خودش نزدیک تر می شود

پس می توان نتیجه گرفت کاهش وزن یک روند و یک مسیر است که بایستی طی شود. حتی پختن نیمرو نیز زمان مورد نیاز خودش را دارد.

میزان کاهش وزن مناسب در یک ماه چند کیلو است؟

بی شک یکی از شاخصه ها و رازهای طولانی شدن عمر، داشتن اندام مناسب است. چون اضافه وزن و چاقی خطر ابتلا به انواع بیماری ها مثل بیماری دیابت، بیماری های قلبی عروقی، افزایش چربی های خون، و در مجموع کوتاهی عمر می شود.

حتی با توجه به خطراتی که از چاقی انتظار می رود، بایستی بدانیم میزان کاهش وزن مناسب در یک ماه چند کیلو است؟ به همین خاطر پیشنهاد می کنم مطلب برنامه کاهش وزن در یک ماه را حتما در لاغرفیت مطالعه کنید.

جالب است بدانید یک کیلو اضافه وزن و یا یک کیلو چربی معادل ۷۰۰۰ کیلو کالری ذخیره انرژی است

یعین اینکه اگر شما روز ۱۰۰۰ کیلو کالری از برنامه غذایی معمولی خود کم کنید در یک هفته حدود یک کیلو وزن کم می کنید.

اگر از جیره غذایی خود روزانه ۵۰۰ کیلو کالری کسر نمایید در یک هفته حدود نیم کیلو وزن کم خواهید کرد.

در مرحله اول که ۱۰۰ کیلو کالری کم کردید، در ماه ۴ کیلو وزن کم می کنید و در مرحله دوم که۵۰۰ کیلو کالری کم کردید، در یک ماه ۲ کیلوگرم وزن کم می کنید.

نتیجه اینکه میزان کاهش وزن طبیعی در یک ماه از ۲ تا ۴ کیلوگرم می باشد. این میزان کاهش وزن در یک ماه به اندام و به سلامتی شما لطمه ای وارد نمی کند.

پیشنهاد لاغرفیت به شما

به تجربه ثابت شده است اگر شخصی برنامه کاهش وزن علمی و در کنار آن از ورزش مناسب ۵ روز در هفته استفاده کند، بیشتر از ۲ تا ۴ کیلوگرم در یک ماه وزن کم می کند.

دوره برنامه غذایی آنلاین اگر نگوییم بهترین، یکی از بهترین برنامه های رژيم قلیایی بوده که به کاهش وزن سریع شما کمک می کند

به شما دوست عزیز که می پرسید کاهش وزن تا چند کیلو طبیعی است می گویم، در این دوره لاغری از کلیپ های آموزشی، از پی دی اف رژيم قلیایی و از پادکست های آموزشی برای لاغری به کار گرفته شده است.

خاطره ای از دوره مشاوره تغذیه آنلاین

شخصی که در این دوره شرکت کرده بود پیام داد که در یک هفته اول دوره لاغری ۵.۵ کیلو وزن کم کرده است. از او چند سوال پرسیدم و متوجه شدم کمتر از میزان برنامه رژيم خود غذا می خورد.

من محمود مردانی، با این موضوع مخالف هستم. چون می بایست وزن طوری کم شود که احتمال برگشت آن به حداقل برسد. به او تذکر داده شد که نباید از میزان تعیین شده در برنامه رژیم غذایی خود کمتر استفاده کند.

در این دوره با حفظ سلامتی می توانید بیشترین کاهش وزن سریع را تجربه کنید.

با تشکر محمود مردانی سایت لاغرفیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  46  =  50