لاغری

کدام میوه برای لاغری خوب است؟ (5 میوه برای لاغری)

چه میوه ای بخوریم تا لاغر شویم

میوه برای لاغری استفاده های زیادی دارد. شاید تعجب کنید، اما میوه های لاغر کننده کم نیستند و می توانید در رژیم لاغری خود از آنها استفاده کنید. در بخش مشاوره لاغری آنلاین لاغرفیت توضیح دادم که کدام میوه برای لاغری خوب است اما باز هم توضیحات بیشتری خدمتتان ارائه می دهم.

چه میوه ای بخوریم تا لاغر شویم؟

میوه ها با عطر و بو و رنگ های چشم نواز از اجزای مهم غذاهای قلیایی و لاغر کننده هستند. خیلی ها نمی دانند میوه بخورند میتوانند لاغر شوند! نه اینکه بگویید آقای مردانی خوردن میوه که کاری ندارد.

درسته برداشتن میوه و خوردن آن کاری آسان است، ولی چه زمانی و چگونه میوه بخورید، اهمیت دارد. در وب سایت لاغرفیت در این مطلب به شما می گوییم که میوه و لاغری چه ارتباطی با همدیگر دارند تا به این سوال شما پاسخ دهم که چه میوه ای برای لاغری خوب است و چطور باید مصرف شود؟

ارتباط میوه و لاغری چیست؟

تا حالا با خود فکر کرده اید که میوه هایی که باعث لاغری میشوند کدام میوه ها هستند؟ میوه های چاق کننده و ممنوعه چه میوه هایی هستند؟ همچنین به این گزینه میوه برای لاغری توجه کرده اید؟ میوه چاق میکند یا لاغر؟

در یکی از سمینارهایم راجع به میوه و لاغری صحبت می کردم. از حاضرین سوال خواستم آنها که میوه دوست ندارند دست خود را بلند کنند. در کمال تعجب دیدم کسی دست بلند نکرد. ما انسان ها بصورت غریزی و ذاتی میوه را دوست داریم چون بدن ما به میوه نیاز دارد.

به جرات می توان گفت میوه پر انرژی ترین، پر فایده ترین و شاداب کننده ترین غذایی است که می خوریم. در ضمن در صورت استفاده صحیح از رژیم میوه خواری، لاغری با میوه خواری امکان پذیر می باشد. یک قطعه میوه دهان شما را خوشبو، معطر و خنک می کند.

میوه هایی که برای لاغری خوب است

در سال 1979 دکتر واکر در روزنامه نیویورک تایمز مقاله ای نوشت. این مقاله مثل بمب صدا کرد. در این مقاله آمده است عمده غذای اجداد ما میوه، برگ گیاهان، علف و دانه های گیاهی بوده است. میوه خواری و لاغری نیز جزو زندگی اجداد نخستین بوده است.

عمده غذای اجداد ما میوه، برگ گیاهان، علف و دانه های گیاهی بوده است

دکتر واکر با روش جالب توجهی توانست از آثار فرسایشی روی دندان های انسان های اولیه به موضوع رژيم میوه خوری پی ببرد. او می گوید بدون هیچ استثنایی انسان های اولیه که بعدا توانستند راه برند و به انسان تبدیل شوند، از برنامه رژيم میوه استفاده می کرده اند.

او می گوید حتی حالا هم صدای خوردن میوه آن انسان ها را می توان شنید که رژيم میوه و دانه ها را داشته اند. میوه تقریبا تنها غذایی است که با بدن انسان سازگاری دارد. البته این خیلی مهم است که بدانیم چه مقدار و چگونه از رژيم با میوه استفاده می کنیم.

نتیجه جالب این است که میوه و سبزیجات لاغر کننده هستند و لاغری سریع  همان لاغری با میوه و سبزیجات است

این نکته حائز اهمیت است که هر چه آب میوه بیشتر باشد لاغری بهتر انجام می شود، یعنی لاغری با میوه خشک سخت تر است.

اما استفاده از میوه برای لاغری تکنیک هایی دارد که باید به طور صحیح از آنها استفاده کنید.

سلامتی با استفاده از میوه های لاغر کننده

بی شک مسئله سلامتی با میوه را کسی انکار نمی کند. نقش میوه ها در سلامتی بدن بر کسی پوشیده نیست. تا کنون مسمومیت با پروتئین زیاد گزارش شده است.

متاسفانه طی 100 سال گذشته گوشتخواری 400 درصد رشد داشته است. این رشد بی رویه باعث شده است که یک سوم سرطان ها به سرطان معده منجر شود

یعنی 30 درصد از سرطان ها را سرطان معده تشکیل می دهد. علاوه بر موضوع کاهش وزن با خوردن میوه، رژيم میوه خواری برای لاغری حتی برای پیشگیری از سرطان نیز مفید است.

با مصرف بیشتر گوشت ها مسمومیت با پروتئین باعث شده است محیط بدن به شدت اسیدی شود. اسیدی شدن محیط بدن نیز خود بخود باعث چاقی می شود. ولی اگر بیشتر از میوه استفاده شود باعث قلیایی شدن بدن شده و سبب لاغری نیز می گردد. میوه و لاغري نسبت مستقیم دارند.

به واقع لاغری با میوه ها راحت تر است. اینکه رژيم میوه و لاغری را چگونه استفاده کنیم خیلی اهمیت دارد. در این قسمت می خواهیم بگوییم رژيم میوه خواری چگونه است؟ البته قبلا در سایت لاغرفیت به طور کامل درباره این رژیم صحبت کرده ام و در بخش برنامه غذایی آنلاین هم از این برنامه استفاده کرده ام.

رژيم میوه خواری چگونه است؟

۱۰ بهانه برای لاغری و راه های غلبه بر آنها (محمود مردانی)

خانمی به من پیام دادند که می خواهند از رژيم میوه استفاده کنند و گفتند آقای مردانی رژيم میوه چگونه است؟ ایشان را به یک مقاله از وب سایت لاغرفیت با عنوان بهترین رژيم میوه خواری 3 روزه ارجاع دادم. شما هم این مقاله را بخوانید.

بعضی ها عادت دارند بلافاصله بعد از وعده غذایی، میوه بخورند. تعدادی هم به میوه خوردن آخر شب بعد از شام عادت کرده اند، ولی زمان میوه خوردن باید زمان درستی باشد

خوردن میوه بعد از ناهار و بعد از شام مناسب نیست.

در پاسخ سوال چه میوه هایی برای لاغری خوب است می توان پاسخ داد: رژيم میوه و لاغری همان روش درست خوردن و زمان درست میوه خوردن است، اما باید میوه های لاغر کننده را انتخاب کنید.

بهترین زمان خوردن میوه برای لاغر شدن

وقتی قند خون پایین می افتد و ما گرسنه می شویم، به سمت غذا می رویم و اگر این گرسنگی شدید باشد به طرف غذا یورش می بریم و بستگی به میزان گرسنگی ما دارد.

در این زمان که شدیدا گرسنه هستید، میوه بخورید. این کار باعث می شود قند شما تا حد نرمال بالا بیاید و از گرسنگی شما کاسته شود در این صورت شما به غذا پناه نیاورده اید و میزان کالری که دریافت کردید کمتر است

و اگر در این زمان غذا می خوردید قطعا بیشتر می خوردید و مقدار زیادتری انرژی دریافت می کردید و این باعث چاقی می شود. ولی یک یا دو واحد میوه شما را سیر می کند و به اندازه دو واحد میوه می خورید نه بیشتر. مثلا یک سیب با یک پرتقال برای لاغری خیلی به صرفه می باشد.

اینطور از میوه های لاغرکننده استفاده کنید

اینکه خوردن کدام میوه در روز باعث لاغری میشود باید بگویم هم چاق کننده و هم لاغر کننده هستند. تقاوت میوه های در رژیم لاغری شکم و پهلو با میوه و میوه های چاق کننده در نحوه و زمان خوردن آنها است.

در یکی از مسافرت هایم که به همراه خانواده عزیزم بودم هنگام رانندگی با سواری شخصی به نکته جالبی پی بردم. ما پشت یک تریلی بودیم و سبقت ممنوع بود. تریلی بار زیادی داشت و بالتبع سرعت آن خیلی کم بود. من هم سرعت خودم را با آن هماهنگ و کم کردم.

ما پشت یک تریلی بودیم و سبقت ممنوع بود. تریلی بار زیادی داشت و بالتبع سرعت آن خیلی کم بود. من هم سرعت خودم را با آن هماهنگ و کم کردم

حدود نیم ساعت مجبور بودم آهسته آهسته رانندگی کنم. در ایی ن زمان حوصله آدم به سر می رود. بچه هایم می گفتند بابا از تریلی سبقت بگیر و به آنها توضیح می دادم که اجازه سبقت ندارم. بعد از غذا میوه چاق کننده است.

خوردن میوه بعد از غذا عین همین مسافرت ما می باشد. یعنی سرعت هضم غذا مثل تریلی آهسته و سرعت هضم میوه بالاست. نتیجه این است که  بهترین زمان مصرف میوه و سبزی معده خالی است.

بهترین زمان مصرف میوه برای چربی سوزی کی است؟

زمان هضم میوه حدود نیم ساعت ولی زمان هضم غذا از ۳ تا ۴ ساعت است. برخی از غذاهای نامناسب نیز هضمشان تا ۸ ساعت طول می کشد. اگر می خواهید از میوه های لاغر کننده و چربی سوز استفاده کنید می توانید با معده خالی بخورید. در اینصورت تقریبا همه میوه ها لاغر کننده هستند.

حالا تصور کنید میوه بعد از غذا خوده شود چه اتفاقی می افتد. شاید بگویید آقای مردانی من بعد از غذا میوه خورده ام و هیچ اتفاقی نیفتاده است. شاید کسی از چراغ قرمز عبور کند حتی ممکن است جریمه هم نشود.  یا اینکه اگر شخصی مالیات ندهد به نظر شما کار او درست است؟ آیا این اشخاص کار درستی انجام داده اند؟

میوه سریع هضم می شود ولی غذا هنوز به زمان بیشتری نیاز دارد. در اینصورت میوه تخمیر شده و به اسید تبدیل می شود. در مقاله رژيم قلیایی یا رژيم آلکالاین گفتیم که چرا اسید باعث چاقی می شود.

بهترین زمان مصرف میوه برای چربی سوزی

میوه گوجه بری بصورت تازه و بصورت خشک استفاده می شود.

برای دیدن کلیپ ویدئویی میوه چاق می کنه یا لاغر از آپارات روی لینک قبلی این سطر کلیک کنید. فرقی ندارد لاغری با میوه به باشد یا لاغری با میوه سیب یا لاغری با میوه گوجه بری یا هر میوه دیگری باشد. میوه گوجه قرمز رنگ بری اخیرا در کشورهای اروپایی پیدا شده و در آستانه ورود به سایر کشورها است.

گوجه بری آنتی اکسیدان است. کاهش وزن با گوجه بری از سرعت بالایی برخوردار است. گوجه بری شبیه ذغال اخته می باشد. واقعیت مطلوب این است که میوه با معده خالی لاغر کننده است. پس بهترین زمان مصرف میوه برای چربی سوزی با معده خالی می باشد.

بهترین قرص ویتامین برای لاغری

میوه ها دارای بیش از ۸۰ درصد آب هستند. میوه می تواند زنگی بخش و پاک کننده باشد. محتوای میوه ها خیلی ارزشمند است چون میوه ها دارای تمام ویتامین ها، گلوکز، املاح معدنی، اسیدهای چرب و آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن می باشند.

پس بهترین قرص ویتامین برای لاغری همان میوه ها هستند. میوه ها دارای مواد زیر هستند:

 1. املاح معدنی
 2. اسیدهای چرب
 3. انواع ویتامین ها
 4. آب فراوان
 5. انواع آنزیم
 6. مواد قندی (گلوکز)

با توجه به موارد بالا بهترین و مهمترین غذایی که می توانید بخورید، میوه است. به نظر من که مشاور تغذیه هستم، میوه ها یک داروخانه طبیعی بزرگ هستند. نکته بسیار جالبی که وجود دارد این است که میوه و سبزیجات می توانند اسید تولید شده در بدن شما را نیز خنثی کنند.

حال که به ارزش رژيم میوه و زمان خوردن میوه پی بردید می خواهم راجع به طرز میوه خوردن برای لاغری صحبت کنم.

طرز خوردن میوه های لاغر کننده چیست؟

میوه را چطوری بخوریم؟ زمان درست میوه خوردن را می دانید. متوجه شدید حتی اگر میوه های ممنوعه در رژيم لاغری در خانه را با شکم خالی بخورید خاصیت لاغر کنندگی دارند. به میوه هایی که کالری بیشتری دارند میوه های ممنوعه در رژيم لاغری می گویند. مثل موز، خربزه، هندوانه.

طرز میوه خوردن برای لاغری اینطور است که با ۱+۵ بخورید. حتما می گویید آقای مردانی یعنی بحث سیاسی شد؟ نه من اهل سیاست هستم و نه میوه. ولی روشی است که خودم برای میوه خوردن ابداع کرده ام.

پس طرز میل کردن میوه هایی که برای لاغری خوب است چیست؟

میوه را با ۱+۵ بخورید

در نظر بگیرید که می خواهید یک واحد میوه بخورید. نوش جونتون، چه میوه ای را دوست دارید؟ انتخاب اول میوه برای من میوه سیب است.

من سیب را دوست دارم، خواهش می کنم شما هم این میوه را دوست داشته باشید. (حتی برنامه رژیم لاغری با سیب را در لاغرفیت تدویج و منتشر کردم)

می دانید برای چی می گویم؟ چون سیب از میوه هایی است که هم باعث سیری می شود و لاغری با میوه سیب راحت تر است. حالا می خواهیم میوه را با ۱+۵ بخورید.

 1. اول به سیب نگاه کنید. ظاهر و رنگ چشم نواز آنرا ببینید. اول با چشم بخورید.
 2. دوم سیب را بردارید. سیب را با دستان خود حس کنید. اندازه و وزن آنرا با دست لمس کنید. دوم با لمس کردن بخورید.
 3. سوم سیب را بو کنید. چه بوی معطر و مطبوعی دارد. سوم با بو کردن بخورید.
 4. چهارم آنرا قاچ کنید. صدای قاچ کردن را می شنوید؟ با صدا بخورید.
 5. پنجم سیب را بخورید. حالا نوبت به حس چشایی رسید. با حس چشایی بخورید.
 6. ششم با شادی و نشاط بخورید. خوردن با حس فشار عصبی و استرس باعث اسیدی شدن بدن می گردد.

۵ حس انسان یک دوست نیز دارند و آنهم با حس شادی و نشاط خوردن می باشد.

با این روش ۱+۵ خوردن شما می توانید لاغر شوید و به اندام رویایی خود برسید.

کدام میوه برای لاغری خوب است؟ (لیستی میوه های قلیایی)

به تکرار زیاد در وب سایت لاغرفیت راجع به محیط اسیدی (چاق کننده) و محیط قلیایی (لاغر کننده) توضیح داده ام، ولی میوه های قلیایی و اسیدی نیز وجود دارند. اما در کل نتیجه تمام میوه ها همان میوه های قلیایی هستند.

مثلا ممکن است میوه ای مثل پرتقال یا نارنگی که جزو میوه های قلیایی کننده خون هستند، اول خاصیت اسیدی دارند ولی به محض ورود در چرخه هضم مواد غذایی خاصیت قلیایی پیدا می کنند.

میوه های قلیایی و میوه های مناسب برای لاغری به شرح زیر هستند:

۱ـ خوردن کدام میوه در روز باعث لاغری میشود : گریپ فروت حرف ندارد

گریپ فروت قلیایی و لاغر کننده است

گریپ فروت مثل پرتقال می باشد که خاصیت قلیایی دارد.

گریپ فروت جزو میوه های قلیایی کننده بدن بوده که نصف آن حدود 39 کالری دارد و میزان نیاز مرجع (RDI) ویتامین C طبیعی بدن را تامین می کند

همچنین گریپ فروت قرمز میزان 28 درصد از ویتامین A بدن را نیز تامین می نماید. اندیکس گلایسمیک (GI) گریپ فروت پایین می باشد. یعنی قند را به تدریج در جریان خون وارد می کند و باعث کاهش وزن در رژيم لاغری می شود.

یک بار برای امتحان یک عدد گریپ فروت خوردم متوجه شدم که به شدت فشار خونم پایین آمده بود  و باعث افت فشار خون شدم.

کاهش فشار خون از دیگر عملکردهای گریپ فروت است. یک بار برای امتحان یک عدد گریپ فروت خوردم متوجه شدم که به شدت فشار خونم پایین آمده بود. پس حتما از گریپ فروت را در لیست میوه های لاغرکننده قرار دهید.

۲ـ سیب یکی از بهترین میوه برای کاهش وزن است

سیب از میوه های قلیایی بسیار خوب است.

میزان کالری سیب کم و حدود 95 کالری و دارای 5.4 گرم فیبر در یک واحد میوه سیب می باشد. یک واحد یک سیب متوسط یا به اندازه 150 گرم است

خبر خوب برای خانم ها این است که سیب جزو میوه های قلیایی کننده رحم می باشد. فیبر محلول در محتوای سیب باعث کاهش وزن و لاغری می شود.

در یک مطالعه که به مدت 10 هفته انجام شد در روز سه عدد سیب، سه عدد گلابی و یا سه کلوچه جو به افراد زنان چاق دادند. گروه سیب 910 گرم (حدود یک کیلوگرم)، گروه گلابی 840 گرم کاهش وزن داشتند. این در حالی بود که گروه کلوچه جو دوسر تغییر محسوسی نداشتند.

از طرفی چون سیب جزو میوه های سیر کننده تر می باشد، ممکن است در طول روز کمتر نیاز به سایر غذاها احساس شود. به همین خاطر در رژیم لاغری بدون گرسنگی از آن استفاده می کنم.

مطالعات نشان داده اند سیب برای کاهش احساس گرسنگی و مدیریت اشتها بهتر از آب میوه های دیگر است. از سیب می توانید هم بصورت پخته و هم بصورت خام لذت ببرید.

سه خاصیت ویژه سیب:

 1. کم کالری
 2. دارای فیبر
 3. سیر کننده

خلاصه اینکه سیب هم کم کالری، هم دارای فیبر محلول لاغرکننده و هم سیر کننده است. در مطالعات زیادی سیب بعنوان یک میوه برای کاهش وزن موثر شناخته شده است.

۳ـ کیوی از بهترین میوه های لاغرکننده

رژیم میوه با کیوی

میوه کیوی نیز از میوه های قلیایی است. کیوی از میوه های قلیایی کننده خون و از میوه های قلیایی کننده بدن می باشد. کیوی گوشتی سبز روشن با دانه های سیاه دارد.

میوه کیوی غنی از مواد مغذی بوده و منبع بسیار خوبی از ویتامین E، ویتامین c، فیبر و فولات می باشد. این میوه دارای مزایای زیادی برای سلامتی انسان است

در یک تحقیق 41 نفر از افرادی که به دیابت مبتلا بودند در مدت 12 هفته روزی 2 عدد کیوی خوردند. نتیجه این شد که کاهش فشار خون، کاهش دور کمر به میزان 3.1 و سطح ویتامین c آنها نیز افزایش یافته بود.

میوه کیوی به لاغری سریع کمک کرده و همچنین بهبود کلسترول خون و رفع بیماری یبوست را نیز به ارمغان می آورد. کیوی گر چه دارای قند است ولی GI اندیکس گلایسمی پایینی دارد که می تواند قند خون را نیز کنترل کند.

کیوی سرشار از فیبر است. فیبر کیوی در یک میوه کوچک پوست کنده 69 گرمی بیش از 2 گرم فیبر دارد. این در حالی است که فقط پوست کیوی به تنهایی 1 گرم فیبر را برای شما فراهم می کند. من کیوی را با پوست می خورم

در کتاب ها نیز کیوی را بصورت کیوی با پوست لحاظ می کنند.

مزایای فیبر:

 • کاهش وزن
 • افزایش سیری
 • بهبود یبوست
 • دارای ویتامین
 • دارای املاح معدنی

کیوی با محتوای فیبر بالا و کالری پایین گزینه خوبی برای رژيم لاغری می باشد. پس حتما کیوی را در دسته میوه های لاغر کننده قرار دهید.

۴ـ میوه زیتون برای لاغری

میوه زیتون برای لاغری

خواص روغن زیتون برای لاغری شکم یکی از هزاران خاصیت زیتون می باشد. زیتون از میوه های قلیایی کننده بدن بوده که روغن آن نیز برای درمان مشکلات قلبی استفاده می شود.

چربی های تک غیر اشباع مثل روغن زیتون شکم را تا 350 درصد زودتر آب می کنند.

محققین چربی غیر اشباع در روغن زیتون را چربی خوب تک غیر اشباعی می دانند. گر چه مکانیسمی که باعث کاهش وزن و آب شدن شکم می شود هنوز بطور کامل شناخته شده نیست ولی نکته ای که حائز اهمیت است این است که:

چربی های خوب تک اشباع میزان انسولین در بدن را کنترل کرده و پایین می آورند. انسولین هورمونی است که قند اضافه خون را به چربی و چربی شکمی تبدیل می کند.

محققین ثابت کرده اند که چربی هایی تک غیر اشباع مثل روغن زیتون شکم را تا 350 درصد زودتر از کوچک می کنند. البته این نسبت به روغن های دیگر مقایسه شده است. در دوره رژیم لاغری آنلاین تاکید زیادی به روغن زیتون کرده ام.

میوه زیتون برای لاغری مفید است. همچنین خود روغن زیتون نیز حالت سیر کنندگی داشته و برای لاغری مفید می باشد.

طرز خوردن روغن زیتون

طرز خوردن روغن زیتون متفاوت می باشد. من خودم روغن زیتون را در هر دو وعده بصورت خالی می خورم. بعضی هم عادت دارند روغن زیتون را داخل ماست و یا داخل سالاد بریزند. در هر صورت خوردن روغن زیتون به هر شکل که باشد، ارزشمند است.

۵ـ پرتقال هم از میوه های مفید برای لاغری است

پرتقال برای لاغری

همانطور که می دانید پاسخ به سوال خوردن کدام میوه باعث لاغری میشود، هدف اصلی این مقاله لاغرفیت است.

از میوه هایی که بسیار پرطرفدار است می توان پرتقال را نام برد. پرتقال ابتدا به ساکن خاصیت اسیدی دارد، ولی به محض خوردن هضم شده و تغییر خاصیت داده و خاصیت قلیایی به خود می گیرد

پرتقال مثل دوستان خود در گروه مرکبات کم کالری می باشد. همچنین محتوای فیبر و ویتامین C بالای پرتقال بر کسی پوشیده نیست. عده ای آب پرتقال را می خورند، ولی نیاز است بدانید کسانی که از برش های پرتقال و میوه کامل استفاده می کنند هم به کاهش گرسنگی خود کمک می کنند و هم باعث لاغری خود می شوند.

پس در رژيم لاغری میوه کامل پرتقال بهتر از آب پرتقال است. پرتقال را می توانید بصورت تنها یا همراه سالاد میوه و دسر به علاقمندی های خودتان اضافه کنید. گر چه بهتر است در میان وعده های لاغری از پرتقال استفاده کنید. پرتقال برای لاغری بسیار مفید است.

پیشنهاد لاغرفیت برای لاغری شما

احتمالا راه های زیادی را برای کم کردن وزن اضافه امتحان کرده اید. اگر اینطور است و دنبال روشی

هستید، پیشنهاد می کنم با مراجعه به بخش مشاوره آنلاین تغذیه در سایت لاغرفیت، از برنامه اختصاصی خود برای رسیدن به وزن و اندام ایده آل استفاده نمائید.

با تشکر، محمود مردانی بنیان گذار دوره رژيم قلیایی

4 نظر در “کدام میوه برای لاغری خوب است؟ (5 میوه برای لاغری)

 1. سلام ممنون از مطالب خوبتون

  1. محمود مردانی گفت:

   خواهش می کنم. از شما متشکرم که به سایت لاغرفیت سر می زنید.

  1. محمود مردانی گفت:

   سلام و درود
   بله، واقعا درست میوه خوردن اینطوری هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  49  =  58