رژیم لاغری

لاغری سریع شکم و پهلو_لاغرفیت

لاغری سریع شکم و پهلو_لاغرفیت

لاغری سریع شکم و پهلو_لاغرفیت را می توانید از همین سایت لاغرفیت مطالعه کنید. همه به دنبال لاغری شکم، لاغری پهلو و کاهش وزن هستند اما چه کسانی در این راه موفق می شوند. به واقع لاغر شدن اگر از راه درست انجام شود، راحت و اگر از راه ناصحیح انجام گیرد سخت می شود. اشخاصی بطور مکرر می پرسند آقای مردانی لاغری سریع شکم بدون ورزش امکان پذیر می باشد؟ یا اینکه لاغری سریع شکم و پهلو در یک ماه به چه صورت است؟ در این محتوا می خواهیم به این پرسش ها و نظیر آنها پاسخ دهیم. پس تا آخر این مقاله با ما باشید.

لاغری سریع شکم و پهلو

لاغری شکم، لاغری پهلو، کاهش وزن، لاغر شدن

یکی از روش های مناسب برای کاهش وزن، انجام تمرینات ورزشی هوازی می باشد.

 

داشتن چربی شکمی فقط یک مشکل ساده نیست، زیرا معمولا باعث ایجاد مشکلات دیگر نیز می‌شود. وجود مقدار زیادی چربی در ناحیه شکمی با بیماری‌هایی مانند دیابت نوع 2 و بیماری قلبی ارتباط مستقیم دارد. به همین علت، از دست دادن چربی شکم مزایای زیادی برای سلامت افراد دارد.

رژيم لاغری شکم و پهلو می‌تواند به شما کمک کند که طول عمر بیشتری داشته باشید. علاوه بر مبحث پزشکی و سلامتی که اهمیت زیادی دارد موضوع دیگر بحث زیبایی اندام می‌باشد. قطعا داشتن شکم و پهلو روی زیبایی ظاهری افراد تاثیر می‌گذارد. این موضوع بخصوص برای خانم‌ها اهمیت خیلی بیشتری برخوردار است.

در این مطلب قصد داریم به معرفی چند راهکار برای لاغری شکم، لاغری پهلو، لاغر شدن و کاهش وزن بپردازیم. مطالبی که در این مبحث مرور می شوند، عبارتند از:

 • – نحوه سنجش چربی شکمی
 • – چند روش برای لاغری سریع شکم و پهلو
 • – خودداری از مصرف شکر
 • – مصرف پروتئین
 • – حذف کربوهیدرات
 • – مصرف فیبر
 • – ورزش کردن

نحوه سنجش چربی شکمی

نحوه سنجش چربی شکمی

چربی شکم معمولا با اندازه‌گیری دور کمر فرد تخمین زده می‌شود. این کار را می‌توانید به راحتی در منزل با یک متر انجام دهید. دور کمر در قسمت کمترین قطر حدود ناف و قطر باسن را بیشترین قطر در نظر بگیرید. این سنجش شاخصی است چاقی شکم مشخص شود.

داشتن دور کمر بیش از 40 اینچ (102 سانتی متر) در مردان و 35 اینچ (88 سانتی متر) در زنان به عنوان چاقی شکمی شناخته می‌شود و فرد دارای چربی اضافه است.

سنجش چربی شکمی

چربی شکم معمولا با اندازه‌گیری دور کمر فرد تخمین زده می‌شود. این کار می‌تواند به راحتی در منزل با یک متر انجام پذیرد. داشتن دور کمر بیش از 40 اینچ (102 سانتی متر) در مردان و 35 اینچ (88 سانتی متر) در زنان به عنوان چاقی شکمی شناخته می‌شود و فرد دارای چربی اضافه است.

 

اگر فرد چربی زیادی در اطراف کمر خود دارد، می‌تواند در چندین گام آنها را از بین ببرد. این روش‌ها، راههای سخت و پیچیده‌ای نیستند. در سایت لاغرفیت با استفاده از دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی می توانید به اندام دلخواه خودتان برسید.

چند روش برای لاغری سریع شکم و پهلو

چند استراتژی اثبات شده وجود دارد که نشان می‌دهد چربی در ناحیه شکم و پهلو بیشتر از سایر مناطق بدن است. ما در اینجا چند روش که سریع منجر به لاغری شکم و لاغری پهلو می‌شود را بررسی می‌کنیم. بی شک داشتن شکم و پهلوهای بزرگ هم به زیبایی آسیب می رساند و هم در لباس پوشیدن یک مشکل اساسی است.

خودداری از مصرف شکر

خود داری از مصرف شکر

شکر را به حداقل برسانید

 • از مصرف شکر خودداری کنید و نوشیدنی‌هایی که با شکر شیرین شده اند را از برنامه خود حذف کنید.
 • شکر اضافه بسیار ناسالم است.

مطالعات نشان می‌دهد که شکر اثرات منفی بر سلامت متابولیسم بدن دارد. ترکیبات شکر شامل گلوکز و فروکتوز است که به میزان قابل توجهی بر عملکرد کبد تاثیر می‌گذارد. هنگامی که افراد مقدار زیادی شکر اضافه مصرف می‌کنند، کبد با فروکتوز بیش از حد مواجه می‌شود و مجبور است آن را به چربی تبدیل کند.

مطالعات متعدد نشان داده است که شکر بیش از حد به دلیل مقدار زیادی فروکتوز می‌تواند منجر به افزایش تجمع چربی در ناحیه پهلو، شکم و کبد شود. برخی معتقدند که این مکانیسم اولیه اثرات مضر شکر در سلامت است و این ضرر ادامه دارد. از مشکلات دیگر شکر می توان به دیابت و چاقی اشاره کرد. جهت لاغری سریع شکم و پهلو_لاغرفیت از مصرف شکر دوری کنید.

لاغری شکم، لاغری پهلو، کاهش وزن، لاغر شدن

شما می توانید به همه این خوباسته های خود برسید لاغری شکم، لاغری پهلو، کاهش وزن و لاغر شدن

 1. پر خوری = چاقی= تنبلی
 2. رژيم قلیایی= لاغری=چابکی

خودتان می توانید از گزینه های بالا یکی را انتخاب کنید. افزایش چربی شکم، پهلو و چربی کبد منجر به مقاومت به انسولین و زمینه ساز مشکلات متابولیک می‌شود. شکر مایع در این زمینه حتی بدتر است. کالری مایع توسط مغز ثبت و درک نمی‌شود. بنابراین وقتی که نوشیدنی‌هایی که با شکر شیرین شده مصرف می‌کنید، کالری بیشتری را به بدن خود می‌رسانید.

مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدنی‌های شیرین خطر ابتلا به چاقی در کودکان را 60% بالا می‌برد. بنابراین بهتر است میزان شکر را در رژیم غذایی خود کم کنید و نوشیدنی‌های شیرین را کاملا حذف کنید. این موارد شامل نوشیدنی‌های شیرین شده با شکر، نوشابه‌های شیرین، آبمیوه‌های صنعتی و نوشیدنی‌های مختلف با قند است.

در نظر داشته باشید که در مورد تمام میوه‌ها، که بسیار سالم هستند و دارای فیبر زیادی هستند، تاثیرات منفی فروکتوز کاهش می‌یابد. مقدار فروکتوزی که بدن از میوه دریافت می‌کند، نسبت به آنچه که از رژیم غذایی با شکر دریافت می‌کند، ناچیز است.

اگر می‌خواهید از محصولات حاوی شکر استفاده کنید، برچسب روی آن‌ها را بخوانید. حتی خوراکی‌هایی که به عنوان غذاهای سالم به بازار عرضه میشوند می‌توانند حاوی مقدار زیادی قند باشند. قطع مصرف قند و شکر تاثیرات سریعی بر کاهش وزن و لاغری شکم و لاغری پهلو دارد که معمولا خود فرد به سرعت متوجه آن می‌شود.

مصرف پروتئین برای لاغری شکم و پهلو

 • خوردن پروتئین بیشتر یک استراتژی بلند مدت برای کاهش چربی شکم است.
 • پروتئین از مهمترین مواد مغذی‌ای است که به کاهش وزن کمک می‌کند.

اگر کاهش وزن هدف فرد می‌باشد، شاید بتوان گفت اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی موثرترین تغییری باشد که فرد می‌تواند ایجاد کند. اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی، نه تنها به از دست دادن وزن کمک می‌کند، بلکه از ایجاد اضافه وزن نیز جلوگیری می‌کند و نیاز به تلاش برای کاهش وزن را کاهش می‌دهد.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد پروتئین به خصوص در از بین بردن چربی شکم موثر است.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد پروتئین به خصوص در از بین بردن چربی شکم موثر است. یک مطالعه انجام شده نشان داد که مقدار و کیفیت پروتئین مصرف شده با چربی شکمی رابطه معکوس دارد. به عبارت دیگر، افرادی که پرتئین بیشتری مصرف می‌کردند دارای چربی شکمی کمتری بودند.

لاغری شکم، لاغری پهلو، کاهش وزن، لاغر شدن

مطالعه دیگری نشان داد که پروتئین خطر ابتلا به افزایش چربی شکم در طی 5 سال را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

این مطالعه همچنین نشان داد که:

کربوهیدرات‌های تصفیه شده و روغن با افزایش میزان چربی شکم ارتباط دارند، اما میوه‌ها و سبزیجات به کاهش آن کمک می‌کنند. بنابراین افزایش مصرف غذاهای پر پروتئینی مانند تخم مرغ کامل، ماهی، غذاهای دریایی، حبوبات، آجیل، گوشت و محصولات لبنی را در نظر داشته باشید. اینها بهترین منابع پروتئین در رژیم غذایی هستند.

البته اگر محدودیت پزشکی در مصرف مواد غذایی دارید، حتما با پزشک خود مشورت کنید. اگر با افزایش پروتئین کافی در رژیم غذایی خود درگیر هستید:

یک مکمل پروتئینی با کیفیت (مثل پروتئین کشک) یک راه سالم و راحت برای افزایش کل مصرف پروتئین است. نکته ای که خوب است بدانید این است که بهتر است غذاهای خود را با روغن نارگیل بپزید. برخی مطالعات نشان داده‌اند که 30 میلی لیتر (حدود 2 قاشق غذاخوری) روغن نارگیل در روز تجمع چربی در بدن را کم می‌کند.

حذف کربوهیدرات

 • کربوهیدرات را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

کم کردن یا حذف کربوهیدرات یک راه بسیار موثر برای از دست دادن چربی است. این موضوع توسط مطالعات متعددی اثبات شده است. وقتی افراد مصرف غذاهای کربوهیدراتی خود را کاهش می‌دهند، اشتهایشان کاهش می‌یابد. در نتیجه با کاهش وزن و لاغر شدن مواجه می‌شوند.

البته نگویید آقای مردانی مگر می توانیم کربوهیدرات را از برنامه رژیم غذایی خودمان حذف کنیم؟ درست است و حق با شماست. من خودم معتقد هستم باید کربوهیدرات کمتر مصرف شود نه اینکه بطور کلی حذف شود. برنامه غذایی برای لاغری بایستی قابلیت انجام پذیری داشته باشد.

لاغری شکم، لاغری پهلو، کاهش وزن، لاغر شدن با انجام بیش از 20 آزمایش تصادفی کنترل شده نشان داده است که:

 • رژیم‌های کم کربوهیدرات 2-3 برابر بیشتر از رژیم‌های کم چرب باعث کاهش وزن می‌شوند.
 • رژیم‌های کم کربوهیدرات همچنین منجر به از دست دادن سریع وزن آب بدن می‌شوند که باعث می‌شود .
 • افراد نتیجه‌ی آن را فوری مشاهده کنند.
 • معمولا پس از یک یا دو روز تاثیر آن قابل مشاهده است.
 • برخی مطالعات نیز به مقایسه رژیم‌های کم کربوهیدرات و کم چربی پرداختند که نتایج آنها نشان داد که :
 • رژیم‌های کم کربوهیدرات به طور خاص بر چربی شکم و پهلو و کبد تاثیر می‌گذارد.

این بدان معنی نیز است که:

وجود میزان بسیار زیادی از چربی در یک رژیم کم کربوهیدرات خطرناک و علت افزایش چربی شکمی می‌باشد.

کم کردن یا حذف کربوهیدرات یک راه بسیار موثر برای از دست دادن چربی است. این موضوع توسط مطالعات متعددی اثبات شده است. وقتی افراد مصرف غذاهای کربوهیدراتی خود را کاهش می‌دهند، اشتهایشان کاهش می‌یابد، در نتیجه با کاهش وزن و لاغر شدن مواجه می‌شوند.

مصرف فیبر برای لاغری سریع شکم و پهلو

 • غذاهای غنی از فیبر بخورید.

اغلب ادعا می‌شود که خوردن مقدار زیادی فیبر می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. این درست است، اما مهم است که در نظر داشته باشید که تمام فیبرها برابر نیستند. به نظر می‌رسد که اکثرا فیبرهای محلول است که بر وزن شما تأثیر می‌گذارد.

این‌ فیبرها آب را به خود جذب می‌کنند و  یک ژل ضخیم ایجاد می‌کنند که در روده قرار می‌گیرد. این ژل می‌تواند به طور چشمگیری حرکت مواد غذایی را از طریق سیستم گوارش کند کرده و هضم و جذب مواد مغذی را کاهش دهد. در نتیجه فرد طولانی مدت احساس سیری داشته و اشتهای او کاهش می‌یابد. برای لاغری سریع شکم و پهلو_لاغرفیت مصرف فیبر را افزایش دهید.

ورزش کردن برای لاغری

 • لاغری شکم، لاغری پهلو، کاهش وزن، لاغر شدنورزش در کاهش چربی شکم و پهلو بسیار موثر است.

ورزش به دلایل مختلف اهمیت زیادی دارد.

ورزش یکی از بهترین کارهایی است که:

اگر می‌خواهید یک زندگی طولانی و سالم داشته باشید و دچار بیماری نشوید، باید انجام دهید. مزایای شگفت انگیز تاثیر ورزش بر سلامتی بسیار فراتر از محدوده این مقاله است، اما ورزش در کاهش چربی شکم و پهلو و در نتیجه لاغری شکم و لاغری پهلو نیز موثر است. برای لاغری سریع شکم و پهلو_لاغرفیت نیاز به ورزش می باشد.

لاغری شکم، لاغری پهلو، کاهش وزن، لاغر شدن

مطالعات انجام شده نشان داده است که:

تمرینات هوازی (مانند راه رفتن، دویدن، شنا کردن و غیره) موجب کاهش قابل توجهی در چربی شکم و پهلو در افراد شده است. مطالعه دیگری نیز نشان داد که انجام تمرین و ورزش مانع از بازگشت دوباره چربی شکم پس از کاهش وزن می‌شود. این بدین معنی است که انجام تمرینات ورزشی برای حفظ وزن بسیار مهم است .

برای اینکه به لاغری شکم، لاغری پهلو، کاهش وزن، لاغر شدن برسید نیاز به ورزش تکرار شدنی دارید. ورزش همچنین منجر به کاهش التهاب، کاهش سطح قند خون می شود. و رزش همچنین سبب بهبود سایر اختلالات متابولیکی که با چربی بیش از حد شکم مرتبط هستند، می‌شود.

با توجه به موارد عنوان شده در بالا می توان این گونه نتیجه گرفت که:

با حذف شکر از برنامه غذایی، داشتن رژیم کم کربوهیدرات، ورزش کردن ، افزایش مصرف فیبر و پروتئین، می‌توان به شرایط جسمی دلخواه رسید و سریعاً با لاغری شکم و لاغری پهلو مواجه شد. در ضمن انجام این موارد علاوه بر ایجاد یک ظاهر مناسب در داشتن یک بدن سالم و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها نیز موثر خواهد بود.

لاغری شکم، لاغری پهلو، کاهش وزن، لاغر شدن را به راحتی می توانید با ما تجربه کنید. امیدوارم محتوای لاغری سریع شکم و پهلو_لاغرفیت برای شما مفید بوده باشد.  متشکرم

محمود مردانی سایت لاغرفیت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5  +  2  =