روانشناسی لاغری, لاغری

۶ تکنیک طلایی تقویت اراده برای لاغری (دستورالعمل)

۶ تکنیک طلایی برای تقویت اراده برای لاغری

چطوری اراده لاغر شدن پیدا کنیم؟؟؟ آقای دکتر راه تقویت اراده برای لاغری چیست؟ خیلی از بازدیدکنندگان سایت لاغرفیت و مراجعین حضوری می پرسند آقای مردانی موضوع رژیم لاغری یک بحث است اما من چگونه اراده لاغری پیدا کنم ؟ بله دوستان اراده لاغر شدن یک بحث بسیار مهم در اجرای صحیح رژیم لاغری است چون اگر تصمیم قطعی برای لاغری نداشته باشید رژیم خود را نیمه کاره رها خواهید کرد.

بهترین راه های ایجاد اراده لاغری با محمود مردانی در سایت لاغر فیت

من چگونه اراده لاغری پیدا کنم

سبزیجات و میوه ها لاغر کننده هستند

معمولا این سوال همه کسانی است که می خواهند لاغر شوند و شاید سوال شما نیز باشد. در این مقاله به شما می گویم که چطور اراده و انگیزه قوی برای لاغری و لاغر شدن پیدا کنید.

حالا وقت شروع تقویت اراده لاغر شدن است

شرط می بندم که شما اولین بار نیست که دنبال لاغر شدن هستید و تا حالا راه های زیادی را تجربه کرده اید. ولی چون تاکنون به نتیجه مطلوب خود نرسیده اید، مشغول مطالعه این مقاله هستید. احتمالا بارها اینسوال را از خود پرسیده اید که چگونه اراده خود را برای لاغری قوی کنیم و دیگر به وزن قبلی بازنگردیم؟

با اینکه من تا حالا بیش از ۴۰.۰۰۰ بیمار چه به صورت حضوری یا در سایت لاغر فیت داشته ام که برای لاغری به من مراجعه کرده اند، درصد خیلی کمی از آنها می گفتند:

من برای اولین بار است که برای لاغری مراجعه کرده ام.

بیش از ۹۷ درصد آنها قبلا به نوعی تجربه رژیم غذایی، ورزش و یا یک اقدام برای لاغری داشته اند. به خصوص آنهایی که دنبال آب کردن چربی شکم و پهلو هستند این مورد را زیاد تحربه کردند.

ولی چرا ۹۵ درصد کسانی که لاغر می شوند، وزنشان تا یک سال بعد برمی گردد؟ چرا حتی وزنی بیشتر پیدا می کنند؟ تازه اشتهای آنها دو برابر سابق می شود؟‌ آنها اراده قوی برای لاغری نداشتند؟

در جواب این سوال باید گفت:

این دوستان مقدمه سفر لاغری خود را آماده نکرده اند و اراده خود را برای لاغر شدن قوی نکرده اند.

فقط با خود گفته اند که من دوست دارم لاغر بشم. ولی با خود نگفته اند که من اراده لاغری می خوام و اراده قوی برای لاغری را در خود تقویت نکرده اند.

یا ابتدای کار اراده برای لاغری را داشته اند اما به مرور زمان این خواست و انگیزه لاغری رنگ باخته و به وضعیت قبلی بازگشته اند!

دوستان گلم برای لاغری و لاغر شدن بایستی عضله اراده را بسیار قوی کرد وگر نه موفق نمی شوید.

اگر اراده لازم را ایجاد کنید و از رژیم غذایی قلیایی استفاده کنید حتما به وزن ایده آل خود می رسید، خیلی سریع هم می رسید.

آقای مردانی؛ چگونه اراده لاغری پیدا کنم؟؟؟

سایت-لاغر-فیت-رژیم-قلیایی

یک نکته مهم درباره تقویت اراده برای لاغری به شما می گم:

معمولا ۹۸ درصد کسانی که لاغر می شوند، بعد از یک سال وزنشان برمی گردد و دوباره چاق می شوند آنها نمی توانند وزن کم شده خود را حفظ کنند

می دانید چرا این مشکل برای این افراد پیش می آید؟ در جواب بایستی به شما بگویم که : چون این اشخاص اراده لاغری را کسب نکرده اند و راه صحیح لاغری و انگیزه لازم را نداشته اند.

یک مثال برای اینکه چگونه اراده لاغری پیدا کنم و نقش اراده را بگویم برای شما نقل می کنم. شما وقتی می خواهید کاری را انجام بدهید، وقتی شوق آنرا دارید با علاقه و عشق بسمت آن می روید.

مثلا با یک دوست قرار می گذارید به رستوران و یا بازار بروید. از روزهای قبل یک حالت شوق و شعف سراسر وجود شما را لبریز می کن و یک اشتیاق سوزان برای قرار خود دارید و بالعکس، وقتی به اجبار می خواهید کاری را انجام دهید، آن اشتیاق وصف نشدنی را ندارید و فقط مجبورید که آن کار را انجام دهید.

مثل امتحان پایان ترم یا انجام پایان نامه و یا یک کاری بی اشتیاق دیگر که شما دوستش ندارید.

این قسمت توجه شما را به ویس یکی از سمینارهای خودم جلب می کم:

اراده برای چرا و چگونگی لاغری با انگیزه بالا

دانستن اینکه چرا باید لاغر شوید خیلی اهمیت دارد. اگر چرای شما خیلی قوی باشد، چگونگی لاغر شدن راحت و لذت بخش می شود. از شما می پرسم برای چی می خواهید لاغر شوید؟ خانمی می گفت:

من به خاطر شوهرم می خواهم لاغر شوم. خب حالا اگر این خانم لاغر شود و به این هدف خود برسد، از خودش راضی است؟ او برای نظر یک نفر دیگر خود را لاغر کرده است. خود او چی؟ او کجای ماجرا قرار دارد؟

برای روشن شدن موضوع مثالی می آورم:

اگر به شما بگویند یک تخته به عرض ۳۰ سانتی متر و به طول ۳ متر را روی زمین گذاشته ایم، اگر از روی آن عبور کنید یک سکه طلا به شما می دهیم. این کار را می کنید؟ حتما جواب شما بله است.

چون یک تخته روی زمین که باشد به راحتی از روی آن می روم، این که کاری ندارد. تازه جایزه هم یک سکه طلا هم گیرم می آید.

حالا تصور کنید که همان تخته را روی دو ساختمان ۱۰۰ طبقه بصورت پل قرار داده ایم، آیا باز هم از روی آن عبور می کنید؟ همان یک سکه طلا را نیز به شما می دهند. حتما می گویید: من که جرات ندارم از آن عبور کنم. اصلا یک سکه را هم نمی خواهم.

پس انگیزه و اراده شما برای عبور از این پل خطر ناک کافی نیست. حالا اگر ساختمان روبرو آتش گرفته باشد و بچه ای در آنجا باشد، مادر آن کودک چه کار می کند؟ قطعا این ریسک را می پذیرد. چون انگیزه و اراده نجات کودک وی بسیار بالا می باشد. او حتی سکه هم نمی خواهد.

پس برای چرای کار خود یک اراده قوی و موثر نیاز دارید. حالا چگونگی انجام آنرا انجام می دهد. چون انگیزه و اراده لازم را دارد. در لاغری هم به یک چرای بزرگ نیاز است. من برای خاطر دوستم خودم را لاغر می کنم، به شما انگیزه لازم را نمی دهد. پس خودتان چی؟ شاید به این سوال که چگونه اراده لاغری پیدا کنم چرای خوبی نیاز می باشد.

شاید بتوانید این جملات را جایگزین کنید که:

 • من خودم را دوست دارم و لایق اندام ایده آل هستم
 • من به خاطر اینکه به می خواهم سالم باشم، لاغر می شوم
 • من برای اینکه زیباتر و جذاب تر شوم، لاغر می شوم
 • من برای خودم می خواهم لاغر شوم

خودتان را دست کم می گیرید (داستان پرورش فیل)

یادتان است که در کودکی زمانی که حدود ۶ یا ۷ ساله بودید؟ می گفتید من اون عروسک را می خوام  تازه پاهاتونو به زمین می کوبیدید و اصرار می کردید که من اونو می خوام.

ما آقایان هم می گفتیم من اون ماشین اسباب بازی را میخوام اصلا توجه نمی کردیم که بابا یا مامان پول دارند یا خیر.

عدم انگیزه با کشتن فیل درون 

معمولا کسانی که در پرورش فیل هستند این کار را انجام می دهند. وقتی که فیل کوچک است و بچه فیل می باشد، پای آنرا با یک طناب نازک به یک چوب می بندند. بچه فیل قدرت پاره کردن حتی طناب کوچک را ندارد.

نمی تواند از یک شعاع به اندازه طناب نازک بیشتر حرکت کند و آموزش می بیند که نباید بیش از این طناب حرکت کند.

وقتی که همان بچه فیل بزرگ شد پای آنرا نیز با طناب نازکی می بندند. فیل یاد گرفته که وقتی پایش بسته باشد حرکت نکند فیل عظیم الجثه می تواند با یک حرکت درخت را از جا در بیاورد ولی او آموخته که نمی تواند.

انگیزه لاغری و ناتوانی های آخوخته شده

کم کم که بزرگتر شدید به شما ناتوانی را آموختند که

 • نباید به این دست بزنی چرا به این دست زدی؟
 • چرا این حرف را زدی؟
 • چرا این کار را انجام دادی؟
 • نباید اینو می گفتی؟

لطفا چند جمله که به شما هم گفته اند را یادداشت کنید و زیر این مقاله کامنت نمایید.

خودت را باور کن

مهم ترین اصل برای تقویت اراده برای لاغری همین است. باور به خود و توانایی هایی که داری.

دوست عزیز شما همونی هستید که به اینجا رسیده اید. من از شما سوالی دارم. تا چه زمانی می خواهید ناتوانی آموخته شده را اجرا نمایید؟ از همین الان تصمیم بگیرید که تغییر کنید. جیم ران می گوید اگر یکی تونسته انجامش بده شما هم می تونید انجامش بدید فرقی نداره که چند کیلو اضافه وزن دارید.

اگر مراجعان من توانسته اند ۱۰ کیلو، ۲۰ کیلو یا حتی۶۰ کیلو لاغر شوند، پس شما هم می توانید لاغر شوید. می توانید در سایت لاغر فیت جوین شوید و از مطالب انگیزشی لاغری استفاده کنید. همین به همین راحتی.

اما در کل این اصل در جهت ایجاد اراده قوی برای لاغری را مد نظر داشته باشید، اگر دیگران می توانند کاری انجام دهند، حتما شما هم می توانید. فقط باید از یک برنامه غذایی در کنار مشاور خبره بهره ببرید تا انگیزه شما همیشه حفظ شود. 

البته پیشنهاد می کنم از رژیم آنلاین غذایی برای لاغر شدن استفاده کنید، تا برنامه شخصی دریافت نمائید.

اراده برای لاغری لازمه کاهش وزن است!

چگونه برای لاغری اراده پیدا کنم اولا به شما تبریک می گویم. چون شما برای لاغری و لاغر شدن انتخاب شده اید و اگر برای لاغر شدن انتخاب نمی شدید، این مقاله را نمی خواندید.

راستی به نظر شما برای چه کاری اراده و انگیزه مهم است؟

معمولا برای هر کاری انگیزه و اراده لازم و ضروری است و بدون اراده هیچ کاری ادامه نمی یابد. مثلا اگر یک کارمند انگیزه کسب درآمد نداشته باشد، کار خود را ادامه می دهد؟

مثلا شما به عنوان یک خانم و یا یک مادر به چه انگیزه ای ساعات زیادی در آشپز خانه هستید و چه اراده و انگیزه ای شما را با عشق بسمت طبخ یک غذای خوشمزه سوق می دهد.

حتما می گویید من با علاقه برای اعضای خانواده ام غذا می پزم و روزانه چندین ساعت در آشپز خانه بدون وقفه و بدون احساس خستگی کار می کنم و برای همسر و فرزندانم غذا می پزم. من برای رفاه و سلامتی همسر و فرزندانم کار می کنم.

آفرین به شما واقعا خسته نباشید. به نظر من شما درست می گویید. سراسر سال آماده کردن ناهار و شام و صبحانه و میان وعده و دسر و غیره واقعا اراده می خواهد. ولی شما با خود می گویید:

چون عشق حرم باشد، سهل است بیابان ها دقیقا این سوال که برای چگونه اراده لاغری پیدا کنم پیش می آید. چگونه اراده لاغری داشته باشم که در طی مسیر خسته و دل زده نشوم.

۱- رسیدن به خوشی و فرار از ناراحتی برای لاغری

حالا به این سوال پاسخ می دهم که چطور اراده کنم لاغر بشم و به وزن ایدهآلم برسم؟

ما هر کاری را انجام می دهیم به نیت رسیدن به یک خوشی است و یا دوری از یک ناراحتی، کاری را انجام می دهیم. چون از اندام چاق لذت نمی برم و از چاقی بدم می آید،

می خواهم از شر آن خلاص شوم و به نوعی از چاقی دوری کنم و برای دوری از ناراحتی دست به رژیم غذایی می زنم.

تمام کارها برای فرار از ناراحتی و رسیدن به خوشی است در لاغری نیز چنین است و از ناراحتی چاقی به خوشی لاغری می رسیم.

پس ما برای فرار از ناراحتی و رنج بعضی از کارها را انجام می دهیم.

خیلی از کارها را هم به نیت رسیدن به یک سرخوشی و شادی انجام می دهیم. برای مثال اجازه بدهید از همان مثال طبخ غذا استفاده کنم.

خانم من مثل شما دستپخت معرکه ای دارند

ایشان با اشتیاق فراوان غذاهای بسیار خوشمزه ای درست می کنند و این اشتیاق را ما با تمام وجود لمس می کنیم.

چون برای من و فرزندانم متحمل زحمات فراوانی می شود.

ولی هیچ گلایه ای نمی کند و هیچ گاه منت نمی گذارد. چون می خواهد ما را خوشحال کند این کارهای زیاد و تکراری و سخت را انجام می دهد. البته که خود ایشان هم خیلی از این موضوع شاد می شوند.

پس نتیجه می گیریم که یک مادر کارهای سخت منزل را برای راحتی و شادی خانواده اش انجام می دهد چون آن کارهای سخت را با عشق و علاقه وصف ناپذیری انجام می دهد.

برای کاهش وزن و لاغری هم نیاز است مسیر همین طور لذت بخش باشد. اگر مسیر راحت و لذت بخش نباشد، شخص در لاغری شکست می خورد.پیشنهاد ویژه لاغر فیت به شما: دوره لاغری ۳۰ روزه با رژیم قلیایی همراه با مشاور تغذیه اختصاصی محمود مردانی مشاور تغذیه

۲- برای لاغری باید به نقطه عطف برسید

در جواب اینکه چگونه اراده لاغری پیدا کنم برای شما یک تمرین جالب و جذاب دارم. می پرسید که آن تمرین چیه ؟ حتما من برای شما آنرا توضیح می دهم و با استفاده از این تمرین در کنار رژیم غذایی سایت لاغر فیت خود به سهولت لاغر می شوید و مسیر لاغری برای شما راحت و لذت بخش می شود.

یکی از روشهای تقویت اراده برای لاغری رسیدن به نقطه عطف است. یعنی شما بایستی به نقطه عطف برسید.

تا حالا شده است که از یک موضوع به شدت عصبانی شوید و با خود بگویید: بسه دیگه؟؟؟

این رابطه کوفتی را باید قطع کنم؟ آخه چقدر به او باید این کار را انجام دهم و اصلا قدر نداند؟

حتما در زندگی خود گاها به این نقطه رسیده اید. به این نقطه، نقطه عطف می گویند.

برای وزن خود نیز حتما بارها به این نقطه رسیده اید که می گویید: بسه دیگه چقدر چاقی؟‌ چقدر تحقیر؟ چقدر فکر های ناجور؟ و غیره

 چگونه اراده لاغری پیدا کنم؟ با رسیدن به نقطه عطف

لطفا یک جدول بصورت T انگلیسی یا یک صلیب بکشید. حالا مشکلات چاقی را در ستون اول بنویسید. هر چیزی که شما را اذیت می کند را یادداشت کنید.

از مشکلات اضافه وزن و چاقی می توان این موارد را یادداشت کرد:

هیکلم بد فرم می شود

 • دیگر زیبا نیستم
 • از چاقیم خسته شدم
 • تمام لباسهام بهم تنگ شده
 • دیگه کسی منو دوست نداره
 • تنگ نفس شده ام
 • تحرکم با مشکل روبرو شده است
 • بیماری
 • عدم شادی و نشاط
 • عدم اعتماد به نفس
 • غصه فراوان
 • حسرت
 • حس غذاب وجدان شدید
 • چاقی باعث کم شدن زیبایی من شده است
 • من خجالت می کشم
 • از نگاه دیگران رنج می برم
 • و خیلی چیزهای دیگر

لطفا این لیست را اضافه کنید. اینقدر بنویسید که اشکتان درآید.

وقتی که به این نقطه رسیدی که از چاقی خیلی ناراحتی و می گویید بسه دیگه نمی خوام چاق بمونم، به نقطه عطف رسیدید.

حالا در ستون دوم از مزایای لاغری نام ببرید. اگر لاغر شوید چه چیزهایی نصیب شما می شود؟

مثلا وقتی من لاغر شوم:

 • زیباتر می شوم
 • از هیکلم خوشم می آید
 • جذاب تر می شوم
 • در انتخاب لباس مختارم و خودم می توانم لباسم را انتخاب کنم.
 • از نگاه دیگران نگران نیستم
 • سلامتی (سالم تر هستم)
 • شادابی
 • نشاط
 • هر لباسی که بخواهم می توانم بخرم و بپوشم
 • خواستنی تر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • وقتی من لاغر شوم زیباتر می شوم
 • راحت نفس می کشم
 • آخرت خوش بختی و …

وقتی لیست اول و مضرات چاقی را می خوانید، یک حالت ناراحتی و غم تمام وجود شما را در بر می گیرد. از چاقی متنفر می شوید.

عضلات صورت که حدود ۸۰ عضله هستند، منقبض شده،‌ابروها به هم نزدیک می شود. هورمون های ناراحتی مثل کورتیزول ترشح می شود.

ممکن است حتی گریه هم کنید. تا به نقطه عطف برسید. پس از رسیدن به نقطه عطف، حالا نوبت خواندن مزایای لاغری از ستون سمت راست است.

وقتی مزایای لاغری را می خوانید، عضلات صورت باز می شوند ناخود آگاه سر شما بالا می آید. تنفس شما خوب می گردد.

یک شادی وصف ناپذیر تمام وجود شما را فرا می گیرد خیلی خوب است. یک حس خیلی خوب و خوشایند به شما دست می دهد.

در پایان این مقاله تصویر معایب و مزایای لاغری و خاطرات بیمارانم را با شما به اشتراک گذاشته ام.

پیشنهاد می کنم مقاله منظور از نقطه عطف برای لاغری چیست را در سایت لاغرفیت مطالعه کنید.

استفاده دقیق از نقطه عطف چاقی و مبارزه با اینکه اراده لاغری ندارم

من اینطوری لاغر شدم

رسیدن به نقطه عطف، شروع لاغر شدن است

این تمرین را فقط یک بار و ۲۵ مرتبه انجام دهید و ماه بعد دوباره اگر نیاز بود آنرا تکرار کنید.

خبر مسرت بخش این است که با این تمرین مسیر کاهش وزن و لاغری برای شما سراسر لذت می شود و مشکلات احتمالی آن را اصلا متوجه نمی شوید.

حتماااا امتحان کنید. در سراسر این تمرین و در راه لاغری خود من با افتخار همراهتان هستم و به شما کمک می کنم. علاوه بر تمرین بالا می توانید در مطب اینترنتی من هم ثبت نام کرده و دوره رژيم قلیایی از لاغر فیت استفاده نمایید.      

حتما مقاله رژیم میوه خواری برای لاغری را در سایت لاغر فیت مطالعه کنید

۳- تغییر باور برای تقویت اراده لاغر شدن و اراده رژیم لاغری

کسی که چاق است، وقتی می خواهد به میهمانی برود، احساس چاقی می کند. مثلا می گوید چه لباسی بپوشم؟ نکنه من و مسخره کنند؟ هیچ لباس مناسبی اندازه من نیست و غیره

یا اینکه وقتی می خواهد برای خرید کردن به بازار برود، بسمت لباس های سایز بزرگ می رود. یعنی اینکه خود او قبول دارد که چاق است.

متاسفانه وقتی شخص چاق می خواهد لباس بخرد،

بسمت لباس های سایز بزرگ می رود، چون باورد کرده است که چاق است. ا

ین باور باید تغییر کند

این باور باید تغییر کند. جالب است بدانید با روانشناسی تغذیه این باور به راحتی تغییر می کند. پس یادتان باشد تغییر باورهای مخرب درباره چاقی اولین قدم در مسیر تصمیم جدی برای لاغری می باشد.

باید باورهای مخرب با باورهای همسو در جهت لاغری شما عوض شوند. وسایل مورد نیاز یک دفترچه یا سررسید و یک خودکار خوب است.

۴- اراده برای لاغر شدن و ارتباط با ضمیر انسان 

آقای دکتر مردانی، انگیزه لاغری میخوام چکار کنم؟ پاسخ من ساده است: روی ضمیرباطن خود کار کنید.

اگر ضمیر انسان را صد درصد فرض کنیم، ۲ درصد آن خودآگاه و ۹۸ درصد آن ناخود آگاه است.

مثلا ما می بینیم، لمس می کنیم، فکر می کنیم و بطور کلی زندگی می کنیم. اینها همه اش همان ۲ درصد است. وی ۹۸ درصد‌ آن ضمیر ناخود آگاه می باشد.

برای اینکه اراده برای رژیم لاغری و کاهش وزن داشته باشید نیاز است از ضمیر ناخود آگاه استفاده کنید.

از قدرت ضمیر ناخود آگاه خود برای تقویت اراده برای لاغری استفاده کن

اراده برای لاغری

خود آگاه مثل نوک کوه یخ و ناخود آگاه زیر‌ آب است که ما آن را نمی بینیم

 

در نظر بگیرید یک ناخدای کشتی در مقابل کشتی چقدر کوچک است cialis precio online. ولی تمام فرامین دست اوست ولی کشتی چقدر بزرگ است ولی دارای فکر و شعور نیست.

تمام اختیارات و هدایت و تصمیم به عهده کسی است که دارای شعور و عقل است. یعنی همان ناخدا. ما هم مثل ناخدا هستیم چون فکر می کنیم و تصمیم می گیریم

ولی ضمیر ناخودآگاه ما مثل همان کشتی است که شبانه روز در اختیار ما می باشد. قدرتی مافوق انسان دارد که نیاز است از آن استفاده نماییم.

ما فقط کمی از یک قطعه بزرگ یخ را که درون آب است را می بینیم. اصلا این را بگویم: ضمیر ناخودآگاه خواب و خوراک ندارد مدام در تکاپو است که
تصمیمات ما را جامه عمل بپوشد.

اراده برای رژیم لاغری نیاز به کمک و حمایت ضمیر ناخودآگاه ما دارد.

وقتی می گوییم من نمی توانم لاغر شوم او در جواب می گوید: چشم قربان من کمکت می کنم که لاغر نشوی

چون او به فرمان شماست و شما این فرمان را صادر کرده اید.

راه استفاده درست از رژیم لاغری بمنظور اراده قوی برای لاغری چیست؟

از این پس با خود بگویید: من می توانم لاغر شوم. من می توانم به اندام لاغری و کاهش وزن خود برسم. ضمیر ناخودآگاه شما مثل  قول چراغ جادو می گوید: چشم قربان و به شما کمک می کند، دیگر مقاومت هم نمی کند. این کار، اراده برای رژیم را در شما تقویت و شما را موفق می کند.

اگر کسی تونسته ۴۰ کیلو کم کنه شما هم می تونید.مطئن باشید چون شما چیزی از او کم ندارید.

فرق افراد موفق با افراد ناموفق در این است که انسان های موفق این موضوع را می دانند و به آن عمل می کنند. پس شما هم هم اکنون می دانید و به آن عمل می کنید. از ۹۸ درصد نیروی بیکران ضمیر ناخودآگاه به نفع خود استفاده نمایید.

۵- اراده برای لاغر شدن با مسیر عصبی

اراده برای لاغری

برای روشن شدن این تکنیک قدرتمند یک مثال می آورم. یادتان هست زمانی که یک بچه کوچکی بودید و می خواستید غذا درست کنید؟ اولین باری که اقدام کردید برای طبخ غذا چند ساله بودید؟ ۱۰ ساله ۱۲ یا ۱۴ ساله؟ دقیقا به یاد بیاورید که اول بلد نبودید آشپزی کنید.

یا غذا می سوخت یا بی نمک یا خام و آشپزخانه نیز نامرتب، درسته؟ ولی الآن چطور آشپزی می کنید؟ حتما دستپخت معرکه ای دارید. خیلی طول نکشید که آشپزی شما خوب شد. این یعنی یادگیری یا همان تشکیل مسیر عصبی آشپزی.

همه ما آقایان این تجربه را داشته ایم که اول که دوچرخه سواری می کردیم، زمین می خوردیم. همه ما سرزانوی شلوارمان پاره می شد ولی نا امید نمی شدیم. بعدا دوچرخه سواری را یاد گرفتیم و به راحتی آنرا انجام می دادیم. 

اراده برای لاغری هم نیاز به ساختن مسیر عصبی دارد

 با اراده یاد می گرفتیم. این اراده لاغری را هم می توانید به سادگی یاد بگیرید یعنی یک برنامه غذایی از یک مشاور با تجربه بگیرید و آنرا ادامه دهید. یک هفته تحمل کنید به آن عادت می کنید. این عادت کردن به رژیم لاغری اراده شما هم را برای ادامه مسیر لاغری تقویت می کند و مسیر عصبی لاغری را می سازید.

مثل

 • رانندگی
 • خیاطی
 • گلدوزی
 • دوچرخه سواری
 • نقاشی
 • و خیلی از هنرهایی

که یاد گرفتید و مسیر عصبی آنرا تشکیل دادید، مسیر عصبی لاغری را هم تشکیل دهید. یعنی یک رفتار را وقتی خیلی تکرار می کنید به یک عادت تبدیل می شود و شما تکرار می کنید که لاغری و لاغر شدن برایتان به یک عادت تبدیل گردد. اگر از شما بپرسم که امروز اول کفش پای راست را پ وشیدید یا کفش پای چپ خود را؟

ممکن است بگویید نمی دانم. چون مسیر عصبی آن برای شما تشکیل شده است. در لاغری هم درست همین طور است. باید بدون فکر و انرژی و نگرانی لاغر شوید. این آموزشها را می توانید در رژیم قلیایی به راحتی بدست بیاورید.

قبلا هم در لاغر فیت گفتم این روش فوق العاده است و بسیار خوب جواب می دهد حتما کاری که دوست دارید و یا محبور به انجامش هستید را برای مدتی انجام دهید تا به آن عادت کنید. به واقع تکرار مادر آموزش هاست. هر چه بیشتر از این تکنیک ها استفاده کنید، موفق تر می شوید.

۶- تصویر لاغری، لاغری می آورد

یک تمرین عملی و جالب: لطفا روی یک صندلی راحت لم بدهید. حالا چشمان خود را ببندید و تجسم کنید که به اندام ایده آل خود رسیده اید. آن تصویر را بصورت رنگی و دقیق مجسم نمایید.

در یک میهمانی هستید یا در جشن عروسی و یا در یک جشن تولد هستید. اصلا در ساحل دریا دارید قدم می زنید، چه لباسی پوشیده اید؟ تن پوش شما چگونه است؟ کیف دستی شما چطور است؟ دوخت آن جنس و ظاهر کیف؟ کفشهایتان؟ لطفا همه جا را و همه چیز را رنگی تصور نمایید. راستی لباس زیبایی که به تن دارید، چه رنگی است؟

در این هنگام یک نفر که شما را خیلی دوست دارد، شما را می بیند. به شما چه می گوید؟‌ واکنش ایشان پس از دیدن شما چگونه است. پس تصویر واضح و روشنی از اندام لاغر خود دارید و فقط می خواهید مسیر لاغر شدن را طی کنید. این یعنی من اراده لاغری می خوام 

استفاده از تصورات ذهنی یا همان تجسم خلاق یک راه رسیدن به هر هدفی است اما به شرطی که احساس مثبت خود را حفظ کنید

پس هر روز دو مرتبه از تکنیکی که توضیح دادم برای لاغر شدن و حفظ اراده لاغری خود استفاده نمائید. در اواسط این مقاله به شما قول داده بودم که مضرات چاقی و مزایای لاغری و تجربه بیمارانم را با شما به اشتراک بگذارم.

مضرات و بدی های ناشی از چاقی

چگونه برای لاغری اراده پیدا کنم حالا مشکلات ناشی از چاقی و اضافه وزن خود را بنویسید و بی رحمانه هم بنویسید. اصلا ملاحظه نکنید و به خودتان واقعا سخت بگیرید. یکی از بیمارانم نوشته بودند:

 (عین جمله او این بود که) دکتر مردانی وقتی با همسرم بیرون می رویم و یک خانم لاغر اندام را می بینم، به همسرم توجه می کنم ببینم که به اون خانم نگاه می کنه یا نه و این منو رنج می دهد من از شما پوزش می خواهم که جملات زیر را می گویم ولی به من اجازه بدهید آنها را تایپ کنم.

چون شما به آنها نیاز دارید. قطعا شما هم از این ناراحتی ها و تجربه ها دارید و آنها را بنویسید. آنقدر این لیست را بنویسید که به یک ناراحتی شدید برسید و به نقطه ای برسید که به خود بگویید: بسه دیگه، من این زندگی جهنمی را تحمل نمی کنم. اما باز هم بنویسید و دوباره بنویسید. تا کی؟؟؟

اینقدر بنویسید که به گریه بیفتید

ایرادی ندارد و هدف هم همین است که شما به نقطه عطف برسید. البته من از شما مغذرت می خواهم ولی این یک تمرین اساسی برای تقویت اراده لاغر شدن است.

مزایای لاغری را هر روز تکرار کنید تا اراده قوی برای لاغر شدن پیدا کنید

چگونه در خانه لاغر شویم؟

برای لاغری قبل از غذا سالاد بخورید

حالا در ستون مقابل مضرات چاقی، از مزایای بی حد لاغری و لاغر شدن بنویسید. بانویی از مراجعان خوب من برای مزایای لاغری نوشته بودند:

  • سلامتی (سالم تر هستم)
  • زیبایی
  • شادابی
  • نشاط
  • هر لباسی که بخواهم می توانم بخرم و بپوشم
  • خواستنی تر
  • جذاب تر می شوم
  • افزایش اعتماد به نفس
  • وقتی من لاغر شوم زیباتر می شوم
  • راحت نفس می کشم
  • آخرت خوش بختی و …

شاید با خود بگویید که دیگر چیزی نیست که بنویسم ولی خیلی می توانید بنویسید. کافیست فکر کنید. مثلا: من حق انتخاب دارم. من می توانم لباس هایی که دوست دارم را بخرم و بپوشم و لباسم را خودم انتخاب کنم و خیلی بنویسید.

اگر ویس تکنیک های روانشناسی لاغری را در اول این مقاله گوش نکردید از همینجا گوش کنید.

تمرین برای اینکه چگونه اراده لاغری پیدا کنم

چگونه اراده لاغری پیدا کنم ؟ با این روش زیر:

اول با خود مشکلات چاقی را بگویید و آنها را بخوانید تا به مرحله نقطه عطف برسید و با خود بگویید بسه دیگه و به این مرحله و نقطه عطف برسید

نکته طلایی: حال که لیست شما کامل شد، نیاز است آنرا با خود تکرار نمایید. یعنی یک بار ستون درد و رنج ناشی از چاقی را تا آخر بخوانید. وقتی این ستون را می خوانید، حالتی ناراحت کننده به شما دست می دهد ولی ایرادی ندارد. شاید به گریه هم بیفتید،‌ ولی تا آخر آنرا بخوانید.

از شما دوست عزیزم دعوت می کنم به فروشگاه محصولات اینترنتی سایت لاغر فیت سر بزنید و با محصولاتی که به دیگران کمک کرد تا به هدف خود در رژیم غذایی، تناسب اندام و بازیابی سلامت جسمانی برسند آشنا شوید. ـ اینجا را داشته باش ـ اگر کسی تونسته ۴۰ کیلو کم کنه شما هم می تونید.مطئن باشید چون شما چیزی از او کم ندارید. همین

برخی از مزیت های دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی:

 1. ۳۰ روز و ۳۰ تکنیک اساسی برای لاغری
 2. آموزش تکنیک های لاغری
 3. آموزش روانشناسی لاغری
 4. ارائه رژيم قلیایی
 5. تجویز دارو چربی
 6. پشتیبانی محصول تا سه ماه
 7. در این دوره حداقل کاهش وزن 10 کیلو می باشد.
 8. حداکثر لاغری در این دوره بستگی به اراده تا ۲۰ کیلو و بیشتر هم امکان پذیر می باشد
 9. درمان برخی از بیماری ها در دوره امکان پذیر می باشد.

همین الآن دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی را تهیه کنید.

متشکرم، محمود مردانی مشاور تغذیه شما در سایت لاغر فیت

21 نظر در “۶ تکنیک طلایی تقویت اراده برای لاغری (دستورالعمل)

 1. بدون نام گفت:

  سلام من ١٥ سالمه و ٩٠ کیلو وزنمه و قدم ١٧٠ خعلی خجالت میکشم از اینکه برم بیرون حتی امسال وقتی پدرومادرم میخواستن برن مسافرت من همراهشون نرفتم و هر چی اسرار کردند من قبول نکردم من خعلی روحیه ضعیف و اراده سستی دارم چند بار رژیم گرفدم و در عرض یک ماه ٨ کیلو کم کردم ولی باز دوباره رژیمو ول کردم خودم هم نمیدونم به چه علت من واقعا دارم عذاب میکشم و خیلی اوضاع بهم ریخته ای دارم و حتی به خاطر هیکلم عصبی شدم و خیلی زود اعصابم به هم میریزه و اگه کسی بهم بگه بالایه چشمت ابرویه من ناراحت میشم واقعا دست خودم نیست ولی واقعا چاقی بهم فشار اورده ..میتونید به من کمک کنید من میخوام یک باشگاه بدنسازی برم به نظرتون برام خوبه و من میتونم با استفاده از اون به وزن دلخواه خودم برسم ..من خعلی ناامیدم نسبت به همه چیز لطفا کمکم کنید..

  1. محمود مردانی گفت:

   سلام
   من شما را درک می کنم و می توانم به شما کمک کنم تا لاغر شوید و به اندام ایده آل خود برسید . لطفا به این شما ره پی ام بدهید :
   09121949107 متشکرم

  2. محمود مردانی گفت:

   سلام ، بله عزیزم ان شاءالله کمکتون می کنم که لاغر بشید .

   1. فاطمه بیگدلو گفت:

    سلااااااام دکتر ب دادم برسید
    دیگه دارم دیوونه میشم 😭😭😭
    ۲۲ سالمه و یه پسر ۲ ساله دارم ،۱۶۰ قدمه
    ۹۰ کیلووووووووام😭😭😭😭
    هزار بار رژیم گرفتم سر ماه نشده ول کردم نمیدونم چه مرگمه همیشه ناراحتم از چاقیم بارها گریم گرفته
    ولی نمیدونم چرا نمیتونم ادامه بدم
    کمک کمک کمک

    1. محمود مردانی گفت:

     خانم فاطمه بیگدلو:
     با سلام و تشکر از این دلنوشته که نشان از درد و رنج چاقی دارد. با افتخار به شما کمک می دم که لاغر شوید. یک مزیت ویژه که دارید این است که سن شما خیلی کم و جوان هستید. لطفا به شماره مستقیم من پیام بدهید. متشکرم، منتظرم محمود مردانی مشاور تغذیه ۰۹۱۲۱۹۴۹۱۰۷

 2. Tarane گفت:

  سلام من ۱۵ سال سن دارم و نزدیک 9۷ کیلو وزن دارم و خیلی تلاش کردم لاغر شم ولی نشد ولی واقعا از ته دلم می خوام لاغر شم و همه کارهایی که کردن مو لاغر نشدم از ذهنم پاک بشه و یک بار برای همیشه انجامش بدم لطفاً اگه می شه من رو هم راهنمایی کنید

  1. محمود مردانی گفت:

   با سلام
   شما می توانید از راه هایی همچون تلگرام ، واتس آپ با من در ارتباط باشید .
   09121949107

 3. Reihaneh گفت:

  سلام
  من 16 سالمه56 کیلو وزنمه و 163 قد دارم
  شکم دارم و هیچ اراده ای ندارم تا لاغر شم
  چون مدام این فکر همراهمه که من اضافه وزن ندارم ولی وزن اید آله من 50 کیلو هس
  تا رژیم میگیرم روز دوم رژیممو میشکنم
  لطفا راهنماییم کنید.
  ممنون

  1. محمود مردانی گفت:

   ریحان عسگری عزیز سلام
   از اینکه اومدید تو سایت لاغرفیت متشکرم. شما ممکن است خودتون نتونید رژيم بگیرید، در قسمت فروشگاه همین سایت لاغرفیت محصول دوره ۲۱ روزه رژيم قلیایی را تهیه کنید تا به راحتی لاغر شوید. کمکت می کنم.

 4. من با اراده محکم وبا کمک شما درمدت 8ماه 44کیلو براحتی کم کردم ممنونم از شما

  1. محمود مردانی گفت:

   خدا را شکر و هزاران درود به شما، قطعا با دوره رژيم قلیایی امکان کاهش وزن وجود دارد.

 5. Raha گفت:

  سلام کمکم کنید
  من خسته شدم
  قدم ۱۶۴ وطنم ۵۶
  اما هم شکم دارم هم پهلو
  همش رژیم میگیرم ولی ول میکنم😭😭😭😭😭

  1. محمود مردانی گفت:

   سلام و تشکر که از سایت لاغرفیت دیدن کردی، برای اینکه لاغر بشی و شکم اتوکشیده و زیبایی داشته باشی، از قسمت فروشگاه وارد و دوه ۳۰ روزه رژيم قلیایی را تهیه کنید.

 6. نیلوفر گفت:

  سلام دکتر من 20 سالمه 168 قدمه و 85 کیلو وزنم شده چاقی ناحیه پاهام دیوونم کرده نمیدونم چیکار کنم دارم آسی میشم یه مدت رژیم گرفتم و به 54 رسیدم اما بعد یه مدت افزایش وزن به شدت زیادی داشتم بدنم پر از ترک شده چیکار کنم توروخدا به دادم برسین

  1. محمود مردانی گفت:

   نیلوفر عزیز سلام
   ترک های پوستی برای پارگی پوست شماست که در اثر چاقی بوجود آمده است. ان شاءالله کمکت می کنم به وزن ۶۰ کیلو برسی و از اندام رویایی خودت لذت ببری. در قسمت فروشگاه سایت لاغرفیت (همین سایت) در دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی ثبت نام کنید.

 7. سارا گفت:

  سلام آقای دکتر من متاسفانه ۲۰کیلو اضافه وزن دارم تااالان خیلی تلاش کردم برای لاغرشدن از دارو گیاهی تا رژیم و ورزش ولی خیلی کم نتیجه داده درحد ۵تا۶ کیلو کم کردم که بایک بی خیالی نسبت به خوردن بر میگرده خیلی خسته شدم واحساس میکنم دیگه راهی نمونده
  من۳۴ ساله و۳ تا فرزند دارم

  1. محمود مردانی گفت:

   سارا سلام
   قبل از اینکه من پاسخ کامنت شما را بدم متوجه شدم که دوره مشاوره تغذیه آنلاین را خریدید. به شما تبریک می گویم چون پیشنهاد من برای شما همین دوره بود که با آن می توانید هم به سلامتی برسید و هم لاغر شوید. متشکرم محمود مردانی

 8. المیرا گفت:

  سلام خسته نباشید من الان 14ساله دنبال لاغریم از قرص گرفته تا پیکرتراشی ولی اصلا هرکاری کردم باز هم بی فایده خسته شدم 30سالمه آرزوم لاغریه وزن 100کیلو قدم 166 هرکاری کردم به 84میرسیدم باز دوباره برمیگشتم رو 100کمکم کنید میخوام این دفعه واقعی لاغرشم بشم 60کیلو. حتی تردمیل حلقه هم تو خونه دارم ولی نمیدونم دیگه چکار کنم خواهش میکنم کمکم کنید و آرزویه من با کمک شما بر اورده شه

  1. محمود مردانی گفت:

   خانم المیرا طباطبایی عزیز
   از شما به خاطر اینکه در سایت لاغرفیت کامنت گذاشتید و به من پیام دادید متشکرم.
   احتمالا شما رژيم گیرنده قهاری هستید و راه های زیادی را امتحان کرده اید. از دارو گرفته تا رژيم های مختلف، ورزش و درمان های خانگی، ولی متاسفانه به قول خودتان تا حالا موفق به کاهش وزن و نگهداری وزن کم شده خود نشده اید.
   من حق را به شما می دهم چون بدن شما حالت اسیدی دارد. شاید سوال کنی آقای مردانی بدن اسیدی یعنی چه؟ آیا شنیده ای که می گویند فلان شخص اخلاقش اسیدی شده؟ بدن هم وقتی خاصیت اسدی پیدا کند هر کاری هم کنید نمی توانید لاغر شوید.
   اما اگر بدن در راستاط طبیعی خود که قلیایی است قرار گیرد به راحتی وزن کم شده و وزنی که از دست داده اید برنمی گردد. در دوره مشاوره تغذیه آنلاین که دو ماه است می توانید شرکت کنید تا در این مدت حدود ده کیلو وزن کم کنید. ناگفته نماند بعد از دوره دو ماهه نیز برای شما راه کارهای دیگری نیز در نظر گرفته ام. من نیز دوست دارم شما به اندام مورد علاقه خودتان برسید. پس در دوره دو ماهه منتظر شما هستم تا کمکتان کنم. محمود مردانی مشاور تغذیه و رژيم قلیایی
   متشکرم

 9. مرضیه گفت:

  سلام وقت بخیر
  اول از همه تشکر کنم بابت این مطالب مفیدی ک در سایتتون قرار دادید و ما رو آگاه کردید از بعضی موانعی ک باعث شده ما بهتناسب اندام نرسیم و راه ها و رژیم های ک گرفتیم غلط بوده
  من قدم ۱۶۹وزنم ۸۹ حقیقتا من هم راه های مختلفی رو برای لاغری انتخاب کردم تقریبا ۶سال پیش به وزن ایده آلم رسیدم اما دوباره وزنم برگشت و دچار مشکلات معده شدم
  الان واقعا نمیدونم چیکار کنم طبیب طب سنتی میگه چون هم بلغمدداری و هم تیروئید نمیتونی وزن کم کنی تا وقتی بلغمت رو درمان نکنی راه های زیادی رو رفتم از قرص و ورزش و پیاده روی و….هیچکدام به نتیجه ای نرسید انقدر راه های مخلتف رو امتحان کردم و الان فک میکنم همه راه های ک برای لاغری پیشنهاد میکنن دروغی بیش نیست
  اما مقاله شما حس مثبتی به من داد
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. محمود مردانی گفت:

   سلام و درود که دلنوشته خودتان را در سایت لاغرفیت گذاشتید.
   عزیزم هیچ گاه ناامید نشو. اینکه مثلا ۱۰ کیلو کم کنید و ۱۲ کیلو اضافه کنید موفقیت نیست. حتی کاهش وزن و برگشت وزن نیز موفقیت محسوب نمی شود.
   پیشنهاد من به شما این است که از دوره دو ماهه مشاوره تغذیه آنلاین وارد شوید و در مدت دو ماه حدود ۱۰ کیلو از وزن خودتان را کم کنید.
   گر چه بعد از کاهش وزن ده کیلو نیز می توانید دوره های بعدی را تهیه تا به اندام دلخواهتان برسید. در این راه به شما کمک می کنیم. محمود مردانی مشاور تغذیه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  4  =  6