رژیم لاغری

رژیم شیر و خرما

رژیم شیر و خرما

رژیم شیر و خرما

رژیم شیر و خرما یک رژیمی است که برای کسانی کاربرد دارد که خیی عجله دارند .کسانی که می خواهند در یکی دو هفته آینده به یک میهمانی یا جشنی بروند که برای آنها خیلی مهم است .
رژیم شیر و خرما را نمی توانید بصورت طولانی استفاده نمایید . چون تمام ویتامینها و املاح ضروری برای بدن را تامین نمی کند .در مجموع این برنامه را می توانید حدود دو هفته استفاده نمایید .

رژیم شیر و خرما

شیر منبع غنی از کلسیم و پروتئین است . شیری که در رژیم شیر و خرما استفاده می شود ، شیر کم چرب می باشد .در مجموع می توان گفت که شیر یک غذای کامل است . چون هم غذا و هم آۤب است .
در قرآن عزیز سوره نحل آیه 66 می فرماید :
و بی گمان برای شما در چهارپایان عبرتی است ، ما شما را از آنچه دردرون آنهاست ، از میان غذاهای هضم شده و خون ، شیر خالصی که برای نوشندگان گوارا است سیراب می کنیم .
خداوند از لابلای ابر آسمان ها ، آب فرستاد که مایه حیات است .از لابلای درون حیوانات هم شیری که مایه حیات است را خارج کرد .شیر از دل علف بیرون آمده است . پس شیری که می نوشید بایستی توجه کنید که کاملا ارگانیک باشد .شیر پاستوریزه برای کودکان مناسب نیست .

یک خاطره از شیر :

روزی در بیمارستان بودم و مرا با بلندگو صدا زدند .
گفتند : به بخش اطفال بروم .وقتی به بخش اطفال رفتم ، خانمی در کنار کودک خود منتظر من بودند .پرونده کودک یکساله را مطالعه نمودم ، آزمایشهای او خبر از قند خون بالای وی را نشان می داد .
بله او فقط یک سال داشت و به بیماری دیابت نوع یک مبتلا شده بود . از مادرش پرسیدم که شیر پاستوریزه زیاد به کودک خود داده اید ؟
او پاسخ داد که : بله حتی حریره بادام وی را نیز با شیر پاستوریزه درست می کردم و  به وی می دادم .
شیر پاستوریزه سبب دیابت یا مرض قند در کودکان می شود .
در رژیم شیر و خرما نیز بایستی دقت کنید که از شیر های لیتری یا کیلویی و طبیعی بخورید .

پیشنهاد شده برای شما  چگونه لاغر شویم در یک هفته

رژیم شیر با خرما

پس از شیر نوبت به خرما می رسد . همانطور که شیر از غذاهای قرآنی و ارزشمند است ، خرما هم از غذاهای قرآنی بوده و انرژي زا می باشد .
خرما در رژيم شیر باخرما دارای فیبر غذایی نیز می باشد . پس خرما ملین است .هر یک عدد خرما به اندازه یک قاشق برنج و حدود 20 کالری انرژی تولید می کند .زیاده روی در مصرف شیر و خرما باعث چاقی می شود . متشکرم

 

برچسب ها

محمود مردانی

محمود مردانی مشاور تغذیه و نویسنده کتاب مثل مداد لاغر شوید. اشتیاق سوزان من این است که با رژیم قلیایی در سایت لاغر فیت به مردم کمک کنم تا به اوج سلامتی و تناسب اندام خود برسند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن