رژيم قلیایی, رژیم درمانی

رژيم شوک چیست؟ (لاغرفیت)

رژيم شوک چیست؟ (لاغرفیت)

رژيم شوک چیست؟ (لاغرفیت) ؟ امروزه در دنیا رژيم های زیادی وجود دارند که خیلی از آنها تاثیری در لاغر شدن ندارند، گر چه تاثیر موقتی دارند. من محمود مردانی مشاور تغذیه قصد دارم در سایت لاغر فیت از صفر تا صد رژيم شوک برای لاغری را با شما به اشتراک بگذارم. قصد داریم در این مقاله به صحت موارد زیر بپردازیم. ضمنا اگر استپ وزنی دارید، رژيم شوک لاغر فیت را که راهکار کاربردی و امتحان شده ای است را به شما ارائه می دهیم.

رژيم شوک چیست

رژيم شوک چیست

اگر در گوگل در ارتباط با رژيم شوک چیست سرچ کنید مواردی که افراد مختلف سرچ کرده اند را به شرح زیر می بینید. یعنی یکی از دغدغه های کسانی که می خواهند لاغر شوند، استپ وزنی آنان است. آنها می خواهند استپ وزنی خود را با رژيم شوک بشکنند و به اندام دلخواه خود برسند.

 1. با رژیم شوک 1 هفته ای 5 کیلوگرم در 7 روز لاغر شوید.
 2. برنامه رژیم شوک 1 هفته ای
 3. 5 کیلو کاهش وزن در 7 روز
 4. رژيم شوک ۹ روزه
 5. رژيم شوک یک روزه
 6. رژيم شوک سه روزه
 7. رژيم شوك
 8. رژيم شوک سیب
 9. رژيم شوک شیر
 10. رژيم شوک برای استپ وزنی
 11. رژيم شوک و ادعاهای کاهش وزن
 12. رژيم شوک لاغرفیت
 13. رژيم شوك لاغري

هیچ کسی در یک روز یا چند روز چاق نشده است که بخواهد در مدت یک هفته یا کمتر لاغر شود. کاهش وزن نیاز به صبر و حوصله دارد. پیشنهاد می کنم رژيم کانادایی را حتما بخوانید.

آيا ادعاهای رژيم شوک درست است؟

تعدادی از رژيم های لاغری شوک ادعا می کنند که در حداقل زمان حداکثر کاهش وزن را دارند. همچنین این ادعا را دارند که وزن کم شده برنمی گردد. این رژيم که به نسبت معروف هم می باشد از همین ادعا ها دارد و راهکار آن به این قرار است که با وارد کردن شوک به بدن باعث کاهش وزن می شود.

اما نکته قابل تامل این است که با این نوع شوک دادن بدن وارد فاز دفاعی و فاز قحطی می شود. یکی از ادعاهای رژيم شوک برای چاق ها این است که در مدت دو هفته یعنی ۱۵ روزن حدود ۱۵ کیلو کم می کنند. آيا شما تاثیر رژيم های شوک را از کسی شنیده اید؟ واقعیت مطلوب این است که رژيم شوک در طولانی مدت توصیه نمی شود.

اما این برنامه غذایی شوک برای کسانی که قصد کاهش وزن سریع با رژيم شوک دارند برای موارد خاص مثل جشن عروسی، فارغ التحصیلی و یا موارد خاص ورزشی بیشتر استفاده می شود. این رژيم مورد تایید لاغرفیت نمی باشد زیرا کاهش سریع وزن در مدت زمان کوتاه چندان سالم نیست. به طور خلاصه، این رژیم برای شرایط اضطراری است و خاص است.

در اینجا قصد دارم منوی رژيم شوک را برای شما بگویم ولی ابتدا چند مورد از خواسته های کسانی که اضافه وزن دارند و در سایت لاغرفیت سوال می پرسند را بصورت تیتر وار می گویم:

 • رژيم شوک چیه
 • رژيم شوک چند روزه
 • رژيم شوک چربی سوز
 • رژيم شوک چهار روزه
 • رژيم شوک چاقی
 • رژيم شوک چگونه است
 • رژيم شوک چطوره

گر چه این برنامه توصیه من محمود مردانی مشاور تغذیه نیست ولی شما به هر دلیلی که دوست دارید این رژيم را مطالعه کنید.

رژیم لاغری شوک 7 روزه

رژیم لاغری شوک 7 روزه

شما می توانید از طریق یک برنامه رژیم کم کالری 1 هفته ای به سرعت وزن خود را کاهش دهید. این برنامه شامل یک برنامه رژيم غذایی است که برای کسانی طراحی شده است که قصد دارند خیلی سریع لاغر شوند. ما به این خاطر رژيم شوک را در وب سایت خود یعنی وبسایت لاغرفیت  منتشر کنیم چون این رژیم شوک خواهان زیادی دارد.

در زیر منوی رژیم شوک 1 هفته ای را مشاهده کنید:

صبحانه رژيم شوک

قبل از صبحانه ، یک قاشق چای خوری عسل را به 1 فنجان آب گرم اضافه کنید و با آن مخلوط کنید و بنوشید.

صبح10 بعد از نوشیدن آب گرم خود با عسل، پنیر، گوجه فرنگی، فلفل سبز و نان تست دو برش بخورید.

می توانید 1 لیوان آب نیز پرتقال بنوشید.

میوه یک عدد بجز میوه هایی که قند و کالری بالایی دارند نظیر (موز، انجیر، خربزه و انگور)

ناهار برای رژيم شوک

یک کاسه بزرگ سالاد (تهیه شده با فلفل سبز، گوجه فرنگی، سبزیجات متنوع، زیتون، پنیر و( ۲ عدد سفید تخم مرغ بدون زرده) + 4 کوفته یا 70 گرم مرغ کبابی بدون پوست.

منوی ناهار فوق را می توانید 4 روز در هفته بخورید.

در زیر منوی 3 روز بعدی را ببینید:

یک کاسه بزرگ سالاد (تهیه شده با گوجه فرنگی، فلفل و سبزیجات مختلف و متنوع همچنین می توانید مقداری روغن زیتون و نمک به آن اضافه کنید) + 100 گرم مرغ کبابی بدون پوست یا فیله یا ماهی بخورید.

شام رژيم شوک

3 نوع منوی زیر را می توان به دلخواه استفاده نمایید:

سالاد سبز با مقدار زیادی لیمو (فلفل سبز، گوجه فرنگی، جعفری،‌گشنیز…) + 100 گرم ماهی یا مرغ کبابی (بدون پوست و چربی)

سبزیجات فصلی مانند جوانه بروکسل آب پز، گل کلم، برگ کلم، کدو سبز، اسفناج + یک کاسه ماست کم چرب + 1 برش نان سبوس دار

گوشت قرمز (کم چرب، چربی های قابل رویت را بگیرید) + یک کاسه بزرگ سالاد تهیه شده با گوجه فرنگی، فلفل سبز، خیار رسمی (بوته ای) و سبزیجات گوناگون.

کسانی که نخود دوست ندارند می توانند عدس و کفال قرمز بخورند تازه سازی (به مدت 4 روز در هفته)

رژيم شوک قبل از خواب:

2 عدد زردآلو یا هلو یا میوه در دسترس با 8 عدد بادام (بادام سرشار از کلسیم است)

مدت: (به مدت 3 روز در هفته) قبل از خواب استفاده کنید.

یک فنجان شیر گرم کم چرب (یک قاشق چایخوری دارچین یا زنجبیل به آن اضافه کنید و هم بزنید و بخورید.)

مراقب باشید که به برنامه رژیم شوک پایبند باشید. قطعاً از انواع فست فودها، نوشابه های قندی و نوشیدنی های اسیدی و شیرین، شکلات های مختلف و غیره پرهیز کنید. قانون این است که در طول مدت رژیم حداقل 2 لیتر آب در روز مصرف کنید. برای کسانی که می خواهند سریعتر وزن کم کنند، توصیه این است که روزانه 30 دقیقه پیاده روی تند یا ورزش به دلخواه خود انجام دهند.

از مشکلات اینگونه رژيم های سخت کمبود شدید تغذیه ای است.

چرا رژيم شوک قابل توصیه به دیگران نیست

چرا رژيم شوک قابل توصیه به دیگران نیست

 • ۱- کمبود مواد مغذی
 • ۲-ادامه دار نیستند

۱- کمبود مواد مغذی دارد که با اجرای آن بدن به کمبودهای شدید مواجه می شود. کمبودهای ویتامین، املاح و ریز مغذی ها باعث بیماری های گوناگون مثل ریزش مو، یبوست، مشکلات گوارشی، مشکلات پوستی نظیر چروک پوستی می شود.

کمبودهای ویتامین، املاح و ریز مغذی ها باعث بیماری های گوناگون مثل ریزش مو، یبوست، مشکلات گوارشی، مشکلات پوستی نظیر چروک پوستی می شود.

۲-اینگونه رژیم های سخت ادامه دار نیستند. حتی ممکن است شخصی با انجام  رژيم خروج از استپ وزني با رژيم شوک چند کیلو هم کم کند ولی مشکل اصلی اینجاست که بدن به شوک ولکنش داده و شخص هر چند هم اراده داشته باشد رژیم را می شکند.

با رژيم به اصطلاح شوک ابتدا وزن پایین می آید ولی با افزایش ناگهانی وزن مواجه شده و دوباره چاق می شود. با این مشکل چند مشکل دیگر نیز برای انسان بوجود می آید، تمایل به پرخوری، احساس خستگی دائمی و احساس بد داشتن نیز از عوارض رژيم شوک می باشد.

قوانین رژيم شوک

رژیم لاغری شوک 7 روزه را در بالا توضیح دادیم ولی دو قانون از قوانین رژيم برای شوک قانون های خوبی هستند.

 1. قانون اول رژيم شوک آب به میزان زیاد بخور
 2. قانون دوم رژيم شوک خوردن الکل ممنوع

دو قانون از قوانین رژيم شوک قانون های خوبی هستند.

قانون اول رژيم شوک آب به میزان زیاد بخور

قانون دوم رژيم شوک خوردن الکل ممنوع

رژیم شوک لاغرفیت

رژيم شوک لاغرفیت برنامه ای است که علاوه بر اینکه باعث شکسته شدن استپ وزنی می شود کمبود مواد مغذی را نیز ندارد. برای اینکه این که تکنیک لاغرفیت را توضیح دهم به یک خاطره استناد می کنم.

کنگره دوسالانه تغذیه ایران قبل از کرونا ویروس بصورت بین المللی برگزار می شد. در یکی از این کنگره ها که دو سال یک بار برگزار می شد، کلاس رژيم درمانی تخصصی نیز وجود داشت.

مشاوران تغذیه، متخصص های تغذیه و رژيم درمانگرها از سراسر ایران دور هم جمع می شوند.

او گفت برخی از بیماران من که برای لاغری مراجعه می کنند با استپ وزنی مواجه می شوند. حتی رژيم ۱۰۰۰ کالری، رژيم ۸۰۰ کالری و رژيم ۱۲۰۰ کالری که به آنها می دهم جواب نمی دهد. این استپ وزنی یکی از مشکلات برای کار مشاوره من  شده است.

استاد جلسه راه حلی را ارائه کرد که نه علمی و نه عملی بود. او گفت به بیمارتون بگویید تا دو ماه هر چی دوست داره بخوره و بعد از دو ماه مراجعه کنه که بدن او از قحطی خارچ شود. این روش را من نپسندیدم.

چگونه استپ وزن را بشکنیم

چگونه استپ وزن را بشکنیم

راه کار این بود که من هم وقت گرفتم و برای درمان قطعی استپ وزنی توضیح دادم. حتما دوست دارید بدانید تجربه من چیست؟ قطعا داروی گیاهی برای استپ وزن ندادم و تجویز نکردم. روش درمان استپ وزنی به این صورت است:

روش رژيم خروج از استپ وزنی لاغرفیت یا خروج از استپ محمود مردانی:

کسانی که ممکن است در برنامه دوره رژيم قلیایی من به استپ وزنی می رسند برنامه غذایی آنان را بیشتر می کنیم.

یعنی بیشتر بخورند ولی از مقدار نیاز کالری روزانه آنان بالاتر نباشد. یعنی حدود ۱۰۰ کالری به آنان اضافه می کنیم.

این صد کالری یعنی حدود ۵ تا ۶ قاشق برنج که در هر دو وعده می توانند بخورند.

کسانی که در برنامه دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی من  (که خیلی نادر هستند)‌ به استپ وزنی برسند برنامه غذایی آنان را بیشتر می کنم. یعنی بیشتر بخورند ولی از مقدار نیاز کالری روزانه آنان بالاتر نباشد. یعنی حدود ۱۰۰ کالری به آنان اضافه می کنیم.

این صد کالری یعنی حدود ۵ تا ۶ قاشق برنج که در هر دو وعده می توانند بخورند. اگر استپ وزنی دارید بدون استرس همین مقدار را بخورید.

مثلا ۳ قاشق برنج به میزان برنامه رژيم لاغری خود اضافه کنید و ۳ قاشق هم در وعده شام اضافه تر از میزان برنامه رژیم خود بخورید. با این روش هم استچ وزنی شکسته و هم چاق نمی شوید. خروج از استپ وزنی با این روش امکان پذیر می باشد. البته اگر بر اساس طبیعت بدن که رژيم قلیایی است پیش بروید به هیچ عنوان دچار استپ وزنی نمی شوید.

با تشکر از شما که  این محتوا را مطالعه کردید و من محمود مردانی امیدوارم که برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا از فروشگاه سایت لاغرفیت دیدن کنید.

دوزه ۳۰ روزه رژیم قلیایی

۱-لاغری سریع طبق اصول علمی
۲-عدم بازگشت وزن با رعایت اصول لاغرفیت
۳-افزایش قدرت حافظه
۴-عدم چروک و تیرگی پوست
۵-شفافیت و لطافت پوست
۶-نداشتن گرسنگی شدید برای لاغری
۷-عدم ریزش مو
۸-رسیدن به سلامتی کامل
۹-در دسترس بودن مواد غذایی برنامه
۱۰-ارزان بودن مواد غذایی برنامه رژيم
و مواردی دیگر

در دوره ۳۰ روزه رژیم قلیایی کاهش وزن از ۱۰ کیلو تا ۲۰ کیلو به راحتی قابل انجام است. برای کاهش وزن و رسیدن به اندام دلخواه خود همین الآن روی دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی کلیک نمایید.

متشکرم

2 نظر در “رژيم شوک چیست؟ (لاغرفیت)

 1. واقعا دوره 21روزه شما عالی وبینظیره

  1. محمود مردانی گفت:

   خانم حدادی
   سلام و درود بیکران و تشکر از اینکه به سایت لاغرفیت سرمی زنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  87  =  90