رژیم لاغری

لاغر شدن پس از زایمان با رژيم قلیایی (کاهش وزن پس از زایمان)

راه های لاغر شدن بعد از زایمان

لاغر شدن پس از زایمان یکی از نگرانی های خانم ها است، چون معمولا کمی اضافه وزن بعد زایمان به دست می آورند. عمل سزارین باعث افتادگی عضلات شکم و لگن می شود. در بخش مشاوره لاغری آنلاین سایت لاغرفیت توضیحات کاملی درباره راه های لاغر شدن بعد از زایمان دادم، با این حال در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم چون کاهش وزن پس از زایمان امری مهم برای خانم ها است.

لاغر شدن پس از زایمان طبیعی

خیلی ها چه بصورت حضوری و چه از طریق سایت لاغرفیت از من سوال می کنند آقای مردانی به ما بگو:

  • لاغر شدن بعد از زایمان طبیعی چگونه است؟
  • چه کنیم بعد از زایمان لاغر شویم؟
  • لاغر شدن شکم بعد از زایمان به چه شکلی است؟
  • برای کاهش وزن بعد از زایمان سزارین چکار کنیم؟

در این مقاله قصد داریم به شما این سوالات و سوالاتی از این دست را پاسخ دهیم. پس تا آخر این مطلب با ما همراه شوید.

زایمان کرده شما طبیعی بوده یا از طریق سزارین زایمان کرده اید؟ لاغر شدن پس از زایمان طبیعی دقیقا به نوع زایمان برمی گردد. مادرانی که زایمان طبیعی داشته باشند بعد از زایمان راحت تر می توانند کاهش وزن داشته باشند و یا اینکه لاغر شدن شکم بعد از زایمان راحت تر می باشد.

به همین خاطر خانم های زیادی دنبال رژیم کاهش وزن پس از زایمان سزارین هستند و می خواهد چاقی خود را درمان کنند.

لاغر شدن پس از زایمان سزارین

پس از زایمان با روش جراحی و سزارین بعلت اینکه مادر از درد شکم رنج می کشد نمی تواند شکم خود را ببندد. حتی سفت کردن شکم نیز با درد همراه بوده و لاغر شدن پس از زایمان سزارین کمی سخت تر می باشد.

در واقع مادری که بصورت سزارین فارغ شده است نمی توانند شکم خود را ببندد

از طرفی جراحی بعد از سزارین باعث می شود تحرک او کم شده و نتواند به ورزش و تحرک رو بیاورد. از اینرو می گوییم کاهش وزن پس از زایمان نیاز به هوشمندی بیشتری دارد. در عوض مادر بارداری که بصورت طبیعی زایمان داشته است می تواند از همان اوایل زایمان خود تحرک و ورزش را شروع کند.

یکی از فکرهایی که مادران جوان دارند این است که کیا بعد سزارین لاغر شدن؟ یا کیا بعد از زایمان لاغر شدن؟ در پاسخ باید بگویم کسانی که بعد از زایمان لاغر شده اند زیاد هستند. آنها بلافاصله وقتی شرایط کاهش وزن را پیدا کردند، اقدام برای لاغری نمودند. شما هم قطعا می توانید.

به اعتقاد من اگر کسی بخواهد لاغر شود راهش را و اگر نخواهد بهانه اش را پیدا می کند

البته لاغر شدن پس از زایمان سزارین نیز دور از ذهن نیست. شخصی که بخواهد لاغر شود می تواند خودش را لاغر کند. به اعتقاد من اگر کسی بخواهد لاغر شود راهش را و اگر نخواهد بهانه اش را پیدا می کند. او می تواند از طریق سایت لاغرفیت در دوره رژيم قلیایی شرکت کرده و به لاغری سریع دست پیدا کند. 

کاهش وزن در زمان بارداری چگونه است؟

لاغر شدن بعد از زایمان

لاغر شدن بعد از زایمان

 

در زمان بارداری برای مادران باردار جهت پیشگیری از چاقی رژيم قلیایی تنظیم می کنیم. تنظیم رژيم قلیایی که حاوی ویتامین ها، املاح معدنی، گلوکز، آمینو اسیدها و غیره باعث می شود کمبودهای مادر باردار جبران شود. افزایش وزن مادر باردار در طول بارداری محدوده مشخصی دارد و حدود ۷ تا ۹ کیلو است.

یعنی وزن جنین، مایع آمنیوتیک، جفت، افزایش وزن سینه ها و غیره حدود ۷تا ۹ کیلو می باشد. حال در نظر بگیرید اگر خانمی در زمان بارداری ۲۰ یا ۳۰ کیلو اضافه کند چه اتفاقی می افتد. نگویید آقای مردانی مگر می شود یک مادر باردرار ۲۰ یا ۳۰ کیلو اضافه کند؟ بله موارد مشابه را در دفتر مشاوره ام داشته ام.

در حقیقت لاغر شدن شکم بعد از زایمان از زمان بارداری شروع می شود. چون اگر در زمان بارداری افزایش وزن زیادی صورت بگیرد باعث چاقی شکم شده و لاغر شدن بعد از زایمان را با دردسر مواجه می کند.

پیشنهاد لاغرفیت: کاهش وزن در دوران شیردهی را مطالعه بفرمایید.

چه زمانی بعد از زایمان لاغر شویم

در ادامه مقاله لاغر شدن پس از زایمان به این مطلب می رسیم که لاغری بعد از زایمان به چه صورتی است؟ چه کنیم بعد از زایمان لاغر شویم؟ شاید سوال شما هم این باشد که آقای مردانی چه زمانی بعد از زایمان لاغر شویم؟ آیا از قرص لاغری بعد زایمان می توانیم استفاده کنیم؟

در واقع بعد از بارداری نوبت به وظیفه شیردهی مادر می رسد.

اگر بچه شما شیر می خورد تا شش ماه نمی توانید رژيم لاغری را شروع کنید چون تا شش ماهگی غذای فرزند شما را شیر تشکیل می دهد. اگر بچه شیر نمی دهید می توانید از قرص لاغری بعد زایمان استفاده کنید. اما اگر بچه شیر می دهید به بروشور قرص های لاغری دقت کنید که برای شیردهی منعی نداشته باشد.

می توانید با سایت لاغرفیت نیز مشاوره کرده تا از سلامت شیر و رژيم لاغری سریع خود مطمئن شوید. فرقی ندارد که لاغری بعد از زایمان اول یا لاغری بعد از زایمان دوم باشد. در هر صورت می توانید به آرزوی خود برسید.

برای لاغر شدن بعد از زایمان چه باید کرد؟

جهت پاسخ به سوال برای لاغر شدن بعد از زایمان چه باید کرد؟ دو راه وجود دارد:

  1. اگر بچه خود را شیر می دهید
  2. اگر به بچه خود شیر نمی دهید

یعنی کاهش وزن مادر باردار از شش ماهگی پس از شیر دهی شروع می شود. با این روش به شیر بچه آسیبی نرسیده و مادر با راحتی خاطر می تواند لاغر شدن خود را شروع کند.

یعنی پس از شش ماهگی شیردهی می هید می توانید برای دوره آنلاین لاغری لاغرفیت را شروع کرده و لاغر شوید.

در صورتی که بچه شما از شیر خودتان استفاده نمی کند می توانید بلافاصله پس از بارداری اقدام به کاهش وزن نمایید و از دوره کاهش وزن رژيم قلیایی بهره ببرید.

دلیل عدم کاهش وزن بعد از زایمان چیست؟

دوستان عزیز، کاهش وزن اصولی بعد از زایمان اصولی دارد که باید مو به مو رعایت کنید.

علت عدم کاهش وزن بعد از زایمان اقدام نکردن برای لاغری است. برخی از مادران اینقدر برای کارهای منزل و فرزند کوچک خود وقت می گذارند که دیگر نه وقت و نه انرژی برای خود ندارند.

ولی یک مادر موفق بایستی کارهای خود را طوری تنظیم کند که برای خودش هم وقت و هم انرژی داشته باشد

خبر خوب این است که کاهش وزن بعد از زایمان خیلی راحت تر است و مادران جوان بایستی از این موقعیت خوب کمال استفاده را بکنند.

یک مادر جوان گذشته از اینکه شیر می دهد یا نه، یا در حال چاق شدن و اضافه کردن وزن است و یا در مسیر لاغری و کاهش وزن قرار دارد. در هر صورت یکی از آن دو قابلیت انجام را دارد.

علت کاهش وزن زیاد بعد از زایمان چیست؟

علت کاهش وزن زیاد بعد از زایمان

خوب بخورم تا خوب بپوشم. نظر شما چیه؟

ما داریم درباره رژیم کاهش وزن پس از زایمان صحبت می کنیم اما داستان برای خیلی خانم ها متفاوت است!

برخی از خانم ها بعد از زایمان کاهش وزن خیلی خوبی دارند. آيا می دانید علت کاهش وزن زیاد بعد از زایمان در به چه صورت است؟

به تجربه ثابت شده است مادرانی که شیر می دهند کاهش وزن زیادی بعد از زایمان دارند

یعنی خود شیردهی باعث کاهش وزن مادر شیرده می شود. برخی سوال می کنند آقای مردانی بعد از زایمان چند کیلو وزن کم میشود؟ این دقیقا به میزان اضافه وزن و مدت کاهش وزن بعد از زایمان دارد.

در یک مقایسه بین مراجعانم به صورت حضوری یا در بخش برنامه غذایی آنلاین دریافت کردم مادرانی که شیر می دهند نسبت به مادرانی که به بچه خود شیر نمی دهند، کاهش وزن بیشتری دارد.

از این رو می توانید بدون نگرانی در دوره شیر دهی (پس از شش ماه) کاهش وزن خود را نیز شروع کنید. البته قبلا در مورد لاغری در دوران شیردهی صحبت های زیادی انجام دادم

مژده به خانم هایی که به هر دلیلی نمی توانند به بچه خود شیر دهند این است که آنها هم می توانند کاهش وزن زیادی را تجربه کنند و درمان چاقی بعد از زایمان را شروع کنند. حتما می پرسید آقای مردانی به چه صورت؟

لاغر شدن سریع بعد از زایمان ممکن است؟

وزن فردی که قبل از بارداری اقدام به رژيم بارداری کرده بود حدود ۶۴ کیلو و در طول ۹ ماهه بارداری حدود ۸ کیلو اضافه کرد و به وزن ۷۲ کیلو رسید. در طول بارداری نیز از بارداری سالم و موفقی بهره مند شده بود.

او پس از زایمان به همان وزن قبلی خود یعنی ۶۴ کیلو رسید. یک مادر باردار اگر چاق باشد به دنبال لاغر شدن سریع بعد از زایمان است. او شیردهی خیلی خوبی را نیز تجربه کرد و بچه وی هم از مقدار شیر سیر می شود و هم اینکه نفخ نداشت.

پیشنهاد سایت لاغرفیت مطالعه رژيم آلکالاین (رژيم قلیایی) است. رژيم قلیایی بعد از زایمان به این شرح است که تا می توانید از غذاهای قلیایی استفاده کنید. خوردن غذاهای قلیایی طبق طبیعت بدن بوده و باعث کاهش وزن سریع شما می شود.

رژيم قلیایی بعد از زایمان

در اینجا می خواهم به شما بگویم که چرا نام این محتوا لاغر شدن پس از زایمان است. چون رژيم قلیایی بعد از زایمان طبیعی و همچنین رژيم قلیایی بعد از زایمان سزارین ساده تر و سریع تر است.

اگر به هر دلیل دچار افزایش وزن بعد بچه دار شدن هستید، پیشنهاد می کنم تا دیر نشده برای لاغر شدن پس از زایمان طبیعی یا سزارین اقدام کنید تا روند کاهش وزن آسان تر شود.

همانطور که بارها گفتم، هر چیزی روندی دارد و باید این روند در مورد شما هم صدق کند. می توانید در بخش مشاوره برای کاهش وزن در سایت لاغرفیت، از برنامه اختصاصی خود برای لاغر شدن بعد از زایمان استفاده نمائید.

کلیک کنید

محمود مردانی، مشاور تغذیه در سایت لاغرفیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24  +    =  28