رژيم قلیایی

اسیدی شدن بدن چیست (راه خنثی کردن آن)

اسیدی شدن بدن چیست (راه خنثی کردن آن)

اسیدی شدن بدن چیست (راه خنثی کردن آن)

فردی با وزن 107 کیلو که از طریق سایت لاغرفیت با من آشنا شده بود، از من سوال کرد آقای مردانی مشکلات ناشی از اسیدی شدن بدن چیه؟ به او گفتم گاها مشکلاتی برای انسان بوجود می آید که علت آن را نمی داند. مثلا مدام دچار جوش صورت می شود حتی آزمایش های او نشان از بی نظمی هورمون را تایید نمی کند. یا شخصی مدام احساس خواب آلودگی و خستگی دارد. زود خسته می شود، خیلی زود هم عصبانی می شود. اینها چند نمونه کوچک اسیدی شدن بدن است.

مشکلات ناشی از اسیدی بودن بدن چیه

مشکلات ناشی از اسیدی بودن بدن چیه

شاید باور اینکه اسیدی بودن بدن چه مشکلاتی را برای ما بوجود می آورد سخت باشد. حتی باور کردن بیماری ها و مشکلات ناشی از اسیدی شدن بدن کمی عجیب می باشد. ولی در هر صورت اسیدی شدن بدن انسان ها را با مشکلات جدی روبرو کرده است.

برخی از مشکلات ناشی از اسیدی بودن بدن به شرح زیر است:

 1. چاقی و اضافه وزن
 2. بی خوابی و بدخوابی
 3. درد ماهیچه ای
 4. نقص ایمنی بدن
 5. لثه های حساس و متورم
 6. مشکلات تنفسی
 7. درد سیاتیک و کمردرد
 8. کمبود انرژی و خستگی
 9. ریزش مو
 10. دیابت
 11. عوارض قلبی عروقی
 12. استفراغ و تهوع
 13. اسهال
 14. پیری زود رس
 15. عفونت مثانه
 16. سردرد و سرگیجه
 17. پوکی استخوان
 18. درد مفاصل
 19. عدم اعتماد به نفس
 20. اضطراب و ترس

تعجب نکنید این لیست خیلی ادامه دار است ولی من به اختصار به 20 مشکل اسیدی شدن بدن اشاره کرده ام. اگر بخواهید می توانم در یک جمله به شما بگویم عامل بیماری یکی است و آن اسیدی شدن بدن است.

PH چیست؟

 

PH چیست؟

برای اینکه عوارض ناشی از اسیدی شدن را بدانید کمی شیمی مواد غذایی به زبان ساده نیاز داریم. پی هاش یا PH یک مقیاس برای تعیین کردن میزان اسید یا قلیا بودن یک محلول یا ماده غذایی است. هر چه میزان پ اچ قلیایی تر باشد عدد پ اچ بیشتر می شود.

در درجه 25 سلسیوس PH آب ۷ و خنثی است. از ۷ تا ۱۴ PH قلیایی و زیر ۷ تا عدد صفر PH اسیدی می باشد. هر چه میزان پی اچ پایین تر باشد انسان بیشتر بیمار می شود. در پی اچ صفر عملا شخص می میرد.علت

بعضی ها سوال می کنند آقای مردانی خون اسیدی است یا قلیایی؟ باید بگویم خون اندکی خاصیت قلیایی دارد و پی اچ خون حدود ۷.۳۴ می باشد. در مجموع قسمت های مختلف بدن بجز معده خاصیت قلیایی دارند. در ادامه مقاله به چه غذاهایی خون را قلیایی میکند نیز می رسیم، لطفا با ما باشید.

عوارض قلیایی شدن بدن

اسیدی شدن بدن چیست (راه خنثی کردن آن)

با رژيم قلیایی سرحال شوی بهتر است یا به این شکل اسیدی بشی؟

سوالی دیگر که بیشتر به شوخی شباهت دارد این است که عوارض قلیایی شدن بدن چیه؟ در جواب می توانید مقاله ای که در همین سایت لاغرفیت با عنوان عوارض رژيم قلیایی نوشته ام را مطالعه نمایید.

درمان اسیدی شدن بدن در طب سنتی استفاده از غذاهای گرم اعلام شده است که همان غذاها نیز غذاهای قلیایی و ارزشمند است. خوردن بیش از اندازه غذاهای اسیدی باعث چاقی و اضافه وزن می شود.

اضافه وزن و چاقی

اضافه وزن و چاقی دقیقا به پی اچ بدن شما برمی گردد. یعنی اگر پی اچ بدن شما اسیدی شود به چاقی و اضافه وزن مبتلا خواهید شد. ولی برعکس اگر پی اچ بدن شما قلیایی شود به سمت لاغری خواهید رفت. برای رهایی از چاقی باید چه کار کرد؟

شاید سوال کنید آقای مردانی علت چیه؟ در پاسخ می گویم جواب خیلی ساده است. بدن کاملا هوشمند است و اسید را یک سم تلقی می کند. وقتی بدن سمی و اسیدی شود، چربی و چاقی را اضافه می کند و همان سم یا اسید را در آن چربی ذخیره می نماید.

حتما شنیده اید که بعضی ها می گویند من آب هم می خورم چاق می شوم. علت آن سم هایی است که از تجزیه غذاهای اسیدی حاصل شده و بدن آن سم ها را در انتهاهای بدن مثل شکم، ران ها، بازوها، باسن، پهلوها و پشت کتف ذخیره می کند.

بی خوابی و بد خوابی

بی خوابی و بد خوابی

در مواقعی که خیلی خسته و کوفته هستید ولی خوابتان نمی برد ممکن است پ هاش خون شما افت کرده باشد. حتی بدن شما به خواب نیاز دارد ولی هر چه سعی می کنید بی فایده است.

در مواردی نیز مشخص شده است وقتی بدن اسیدی است، بدن کلسیم را از استخوان های شما گرفته تا محیط اسیدی را خنثی کند. در این شرایط کمبود کلسیم نیز باعث بی خوابی شما می شود. حتی رشد مخمرهای قارچی در محیط اسیدی اتفاق می افتد.

بی حالی و خستگی

بی حالی و خستگی

وقی بدن اسید اضافه ای داشته باشد، بستر و محیط مناسبی برای قارپ ها، ویروس ها و باکتری ها می شود. برای رشد میکروارگانیسم ها محیط اسیدی محیطی عاشقانه است. پس انبوهی از این میکروارگانیسم ها در لثه ها، دستگاه گوارش، کبد، و اندام های دیگر تجمع یافته و باعث تحریک بدن و سیستم ایمنی برای مقابله با آنها می شود.

بعد از مدت زمانی سیستم ایمنی خسته شده و بدن انرژی و توان خود را از دست داده و باعث بی حالی و خستگی می شود. شایسته است بدانید کار بدن فقط مبارزه با عفونت ها نیست و برای سایر اعمال حیاتی نیز وظایفی بعهده دارد.

مثلا جذب ویتامین ها، املاح معدنی و سایر مواد مغذی را نیز بعهده دارد. اگر مدام در مبارزه با عفونت ها باشد، بی شک جذب ویتامین ها نیز کم شده و باعث ضعف، بی حالی و خستگی نیز می شود. این مکانیسم منفی باعث کاهش جذب مواد مغذی شده و در نتیجه باعث خستگی زودرس و بی حالی می شود.

مشکلات دندان و لثه

همانطور که میدانی بیشترین مواد تشکیل دهنده دندان ها مثل استخوان ها کلسیم است. پس کلسیم در استخوان ها و دندان ها ذخیره شده است. بالا رفتن میزان اسید باعث دفع کلسیم از دندان ها و کم شدن تراکم دندان ها می شود. در نتیجه دندان ها پوسیده و خراب می شوند.

پایین بودن پی اچ در دهان می تواند سبب از بین رفتن حفاظ دندان یا همان مینای دندان شده و دندان در معرض باکتری های دهانی قرار گیرد. احتمالا بعد از خوردن نوشیدنی شیرین یا مواد غذایی شیرین دردی در دندان خود احساس کرده اید.

علت تمام بیماری ها و چاقی یکی است و آن اسیدی شدن بدن است

مواد غذایی شیرین تولید اسیدلاکتیک دهان را زیاد کرده که همان اسید نیز باعث ایجاد حفره هایی در دندان شده و باعث پوسیده شدن دندان می شوند. در اینصورت حساسیت دندان به مواد غذایی و نوشیدنی های شیرین افزایش یافته و دوباره این سیکل معیوب ادامه خواهد داشت.

افرادی که بیشتر از مواد غذایی اسیدی استفاده می کنند بوی دهان وحشتناکی دارند. برخی که از این مشکل مشمئز کننده برخوردار هستند، در دوره رژيم قلیایی می گویند بوی بد دهان آنها نیز خوب شده است. خونریزی از لثه ها هنگام مسواک زدن نیز از علائم اسیدوز و افزایش بار اسیدی بدن است.

علاوه بر بوی بد دهان عده ای بوی بد مدفوع نیز دارند. علت اسیدی شدن مدفوع را نیز از پسماندهای اسیدی یا همان سمی دانست که باعث بوی بد مدفوع می شود.

پوکی استخوان

تراکم کم استخوان و ضعیف شدن استخوان ها یکی از نشانه های حالت اسیدی شدن بدن و پوکی استخوان است. زمانی که مایعات بدن بیشتر از حد اسیدی می شوند، تعادل اسیدی قلیایی بدن نیز به هم خورده و عملکرد درست بدن نیز تحت الشعاع قرار می گیرد.

در این مواقع بدن بیکار نمی نشیند و کارهای موثری در راستای بقای انسان انجام می دهد. در اینصورت بدن از ذخایر کلسیم بدن بیرون کشیده و به خون وارد می کند. چرا که قلیایی بودن خون حیاتی بوده و برای زنده ماندن اهمیت دارد.

اگر به استئوپنیا یا پوکی استخوان مبتلا هستید باید از مواد غذایی اسیدی خیلی کم مصرف کنید ولی برعکس از مواد غذایی قلیایی بیشتر بخورید. مواد غذایی قلیایی مانع پیشرفت پوکی استخوان می شوند. در ادامه مقاله اسیدی شدن بدن چیست (راه خنثی کردن آن) توجه شما را به مواد غذایی اسیدی و قلیایی جلب می کنم.

مواد غذایی اسیدی

علت اسیدی شدن خون در دیابت به مواد غذایی اسیدی برمی گردد. اسیدی شدن کبد باعث کبد چرب می شود که آن هم به استفاده بیش از حد مواد غذایی اسیدی مربوط می شود. کسانی که دیابت دارند و یا کبدشان چرب است بهتر است بیشتر از مواد غذایی قلیایی بخورند.

مواد غذایی اسیدی باعث اضافه وزن و چاقی و همچنین بیماری های مختلف می شوند. در سایت لاغرفیت به کرار از مواد غذایی اسیدی نام برده ایم. ولی چند ماده غذایی اسیدی مهم را نیز در اینجا به شما می گویم.

 • بیسکوییت
 • شیرینی جات
 • نوشابه ها
 • گوشت ها
 • شکر و قند
 • شکلات
 • نان های فقیر
 • چیپس و پفک
 • الکل
 • غذاهای فرآوری شده

مواد غذایی قلیایی

علت اسیدی شدن خون در دیابت، خوردن مواد غذایی اسیدی است. اسیدی شدن کبد نیز نشان از استفاده از غذاهای اسیدی است. کسانی که دیابت دارند و یا اینکه کبدشان چرب است، می بایست از غذاهای قلیایی بیشتر بخورند.

عادت به خوردن مواد غذایی قلیایی به کاهش وزن و سلامتی شما کمک می کند. در ارتباط با اینکه چه غذاهایی خون را قلیایی میکند، می توانید کاملترین لیست مواد قلیایی کننده بدن را از سایت لاغرفیت مطالعه نمایید. در زیر نیز برخی از مواد غذایی قلیایی کننده بدن را با شما به اشتراک می گذارم.

 • اسفناج
 • کلم بروکلی
 • کلم برگ
 • خیار
 • برگ چغندر
 • کدو سبز
 • کاهو
 • کنگر فرنگی
 • مارچوبه
 • فلفل سبز
 • گشنیز
 • جعفری
 • آب قلیایی

آب قلیایی را خودتان درست کنید. یک لیوان آب با یک قاشق آبلیمو طبیعی پی اچ آب را به بالای ۷ آورده و آنرا قلیایی می کند. روز خودتان را با همین آب قلیایی آغاز کنید. خوردن مواد غذایی قلیایی راه خنثی کردن اسیدی شدن بدن است.

از اینکه این مقاله اسیدی شدن بدن چیست (راه خنثی کردن آن) را مطالعه کردید از شما متشکرم. امیدوارم این محتوا برای شما کاربرد داشته باشد. لطفا نظر خودتان را برای ما کامنت کنید. نظر شما برای ما ارزشمند و اثر گذار است.

محمود مردانی سایت لاغرفیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9  +  1  =