دسته‌بندی نشدهلاغری

راه های لاغر شدن سریع در خانه چیست؟ (۱۰ راهکار)

روش لاغر شدن در خانه از محمود مردانی

چگونه در خانه لاغر شویم؟ چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟ چطور در خانه لاغر شویم؟ آقای مردانی، راه های لاغر شدن سریع در خانه چیست؟ از این قبیل سوالات در وبسایت لاغر فیت از من زیاد سوال می شود. خیلی ها به جهت اینکه امکان رفتن باشگاه و یا پیاده روی را ندارند می خواهند در منزل لاغر شوند. شخصی می گفت: آقای مردانی من امکان باشگاه رفتن ندارم، آیا می توانم در خانه لاغر شوم؟ او می گفت من دو تا بچه کوچک دارم و کارهای آنان زیاد است. به او گفتم که می توانید حتی در خانه نیز لاغر شوید.

در این مقاله آموزش هایی که برای آن بانوی کرجی دادیم را با شما به اشتراک می گذاریم. پس با لاغر فیت باشید.

راه های لاغر شدن سریع در خانه چیست؟

پرطرفدارترین رژیم لاغری چیست

دوست عزیز سلام‌‌‌‌‌‌‌‌، لاغر شدن سریع در خانه خیلی متفاوت از دیگر روش های کاهش وزن است. اما یادتان باشد لاغر کردن در خانه آرزو و رویا نیست، اگر خوب به تکنیک هایی که در ادامه به شما آموزش می دهم دقت کنید و آنها را انجام دهید، لاغر کردن در خانه به راحتی و در کمترین زمان به دست می آید.

روش لاغر شدن در خانه عمومی است، یعنی نیاز نیست زندگی را بر خودتان تیره و تار کنید، بلکه کافیست نظارت بیشتری روی رفتار و کارهای اصلی زندگی داشته باشید

تا حالا از خودتون سوال کرده اید که یک خانم چند ساعت در آشپزخانه مشغول کار است؟ ۲ساعت؟ ۴ ساعت؟ ۸ ساعت؟

واقعیت مطلوب این است که اگر زمان تهیه صبحانه، زمان طبخ ناهار، زمان تهیه و طبخ شام را در نظر بگیریم حداقل بین ۶ تا ۸ ساعت خانم ها در آشپزخانه هستند.

تعجب نکنید، آخه شستن ظروف نیز به این عدد اضافه می شود. سفره آرایی و دکوراسیون سفره نیز همینطور. پس یک کدبانو بایستی هوشمندانه و هدفمند کار کند.

۱۰ تکنیک طلایی برای لاغر شدن در خانه در کمترین زمان

در اینجا ده تکنیک از راه های لاغر شدن سریع در خانه مخصوص خانم ها را بیان می کنم که حتما باید انجام دهید.

۱- خواب مناسب و کافی یکی از راه های لاغری در خانه است

در جواب به پرسش چطور در خانه لاغر شویم یکی از مشکلات کسانی که اضافه وزن دارند و یا اینکه چاق هستند، نداشتن خواب مناسب است. بد خوابی و یا بی خوابی از دلایل چاقی و اضافه وزن می باشد. حتی می توان گفت که دیر خوابیدن نیز سبب چاق شدن می شود.

در یکی از همایش هایم با موضوع لاغری با رژیم قلیایی از حضار سوال کردم که چه ساعتی می خوابید؟ آنان جواب های متفاوتی دادند. یکی می گفت ساعت ۱۲، دیگری ساعت یک صبح را عنوان کرد. ساعات دو و سه صبح و غیره. شخصی نیز عنوان کرد ساعت ۵ صبح می خوابد.

به او گفتم چه ساعتی به رختخواب می روید؟ او جواب داد: ساعت ۱۲٫ یعنی اینکه حدود ۵ ساعت با رختخواب کشتی می گیرید؟

او گفت بله افکار مزاحم باعث این بد خوابی من شده است.

اهمیت هورمون ملاتونین برای لاغری در منزل

تعداد کمی هم ساعت  ۱۰ را اعلام کردند.

به طور کلی ساعت ۱۱ مناسب خوابیدن می باشد. هورمون ملاتونین که تنظیم کننده هورمون های بدن است، حدودا از این ساعت شروع به ترشح می کند. وقتی هم که زود بخوابید، زودتر هم از خواب بیدار می شوید

وقتی زودتر از خواب بیدار شوید، می توانید صبحانه بخورید. خود خوردن صبحانه سبب می شود، به راحتی در خانه لاغر شوید.

به راستی اگر می خواهید لاغر شوید، نیاز است زود بخوابید. اگر سوال کنید که چگونه در خانه لاغر شویم ؟

قطعا یکی از جواب ها درست خوابیدن است. تمام سلول به سلول بدن ما برای متابولیسم خود به خواب کاقی نیاز دارند. بیائید با هم قرار بگذاریم که از حالا زود بخوابیم.

۲- با خوردن صبحانه در خانه لاغر شوید

اهمیت صبحانه در لاغری سریع
با خوردن صبحانه به لاغری خود کمک کنید

اگر دیر از خواب بیدار شوید و بخواهید به محل کار خود برسید، معمولا وقت نمی کنید صبحانه بخورید.

یا اینکه کسانی خیلی دیر از خواب بیدار می شوند، در هر صورت، صبحانه نمی خورند. در مطلب تعریف رژیم آلکالین چیست هم گفتم که این جمله برای شما آشنا می باشد که می گویند وقتی صبحانه نمی خورم، گرسنه هم نمی شوم.

نخوردن صبحانه باعث چاقی می شود

مثلا با خود می گوئید: دیگه نزدیک ظهره و گرسنه نیستم، یک دفعه ناهار می خورم.

پیشنهاد شده برای شما  لاغری موضعی شکم و پهلو بدون ورزش

این روند باعث چاقی می شود. دقت کرده اید که وقتی صبحانه می خورید، گرسنه تر می شوید؟

وقتی صبحانه بخورید، سوخت و ساز بدن شما افزایش می یابد. پس خوردن صبحانه سبب لاغری می گردد. در سایت لاغر فیت توضیح دادم چطور می توانید با خودن صبحانه هم  می توانید لاغر شوید.

۳- چطور در خانه لاغر شویم : با میان وعده

اهمیت میوه در رژیم قلیایی
با خوردن میان وعده لاغر شوید

این اصل ثابت شده است که کاهش قند خون باعث چاقی می شود. یعنی اینکه شما برای اینکه لاغر شوید، نباید گرسنگی شدید داشته باشید.

گرسنگی شدید سبب افت قند خون شده و به خوردن را زیاد می کند. در رژیم لاغری نباید زجر گرسنگی بکشید. وقتی به هر دلیل قند خون شما خیلی پائین می آید، گرسنگی سلولی رخ می دهد

در این حالت سلول به سلول شما نیاز به تغذیه و انرژی دارد. اصلا دست خوتان نیست، ناخود آگاه بسمت خوراکی می روید. خواه شیرینی و یا اینکه هر هله هوله دیگری که به دست شما برسد.

ممکن است به سمت یخچال بروید و هر چه خوردنی است بخورید. پاسخ پرسش چگونه در خانه لاغر شویم را نمی توانید با گرسنگی شدید انجام دهید.

برای غلبه به این مشکل، شما می توانید از میان وعده کمک بگیرید. یعنی بین صبحانه و ناهار یک عدد سیب یا یک میوه دیگری که دوست دارید، بخورید.

خوردن این میان وعده از افت و کاهش قند خون شما جلو گیری می کند. میان وعده عصر و میان وعده آخر شب نیز به همین صورت عمل می کند.

اشخاصی که برای لاغری به خود گرسنگی می دهند، لاغر که نمی شوند هیچ، چاق تر هم می شوند

همانطور که می بینید با اصولی ساده می توان لاغری در خانه را به سرانجام رساند.

۴- چگونه در منزل لاغر شویم : با ناهار مفصل در خانه لاغر شوید

چطور در خانه لاغر شویم
برای لاغر شدن ناهار را حذف نکنید

حتما شنیده اید که بعضی ها می گویند: ناهار نمی خورم تا لاغر شوم. برخی هم می گویند برای لاغری شام نمی خورند. به نظر شما این اشخاص کار درستی انجام می دهند؟

به اعتقاد من این حرکت کاری اشتباه و زجرآور می باشد.

چون نخوردن یک وعده باعث لاغری نمی شود، بلکه باعث چاقی هم می شود. حذف ناهار و یا شام سبب چاقی می شود. حتی نخوردن یک وعده غذایی ممکن باعث می شود که صورت شما لاغر شود

لاغر شدن صورت به زیبایی شما آسیب جدی وارد می کند. ممکن است بطور مقطعی و در کوتاه مدت تاثیر کمی داشته باشد. اما در دراز مدت چون قند خون افت می کند، شخص چاق تر هم می شود.

تازه اشتهای وی نیز بیشتر شده و چند کیلو نیز بیشتر از قبل اضافه می کند. شما می توانید یک ناهار مفصل هم بخورید و به راحتی لاغر شوید.

حذف حتی یک وعده ناهار و یا شام باعث چاق شدن می شود


یک نکته مهم این است که قبل از ناهار و شام خود حتما یک یا دو پیاله سالاد بخورید. می توانید از چاشنی آبلیمو و روغن زیتون داخل سالاد خود استفاده نمائید.
خوردن سالاد قبل غذا باعث می شود حجم معده شما پر شود و یک قدرت سیر کنندگی ایجاد نماید.

یک دلیل دیگر که سالاد شما را لاغر می کند این است که زمان غذا خوردن شما را طولانی می کند. یعنی اینکه سالاد به طول کشیدن زمان غذا خوردن شما کمک می کند. چون به جویدن زیاد نیاز دارد. وقتی که زمان غذا خوردن طول بکشد، هیپوتالاموس دستور سیری می دهد.

چون هیپوتالاموس مرکز سیری و گرسنگی است و زمانی که غذا خوردن طول بکشد، دستور سیر شدن می دهد.

در دوره ۲۱ روزه رژیم قلیایی برای لاغری تمام این تکنیک ها توضیح داده شده است. این دوره به هزاران نفر کمک کرده است تا به وزن و اندام ایده آل خود برسند.

پیشنهاد شده برای شما  غذاهایی که باعث افزایش وزن می شود

۵- آیا با نخوردن شام لاغر می شویم؟

محمود مردانی سایت لاغر فیت

در مطلب برنامه غذای هفتگی در سایت لاغر فیت گفتم که خوردن شام را از خود دریع نکنید.

اگر می خواهید به راحتی در خانه لاغر شوید و خودتان را لاغر کنید، هیچ وعده غذایی را حذف نکنید. حتی اگر کمی هم شده شام بخورید.

اگر اینکه چگونه در منزل لاغر شویم سوال ذهنی شماست مطمئن باشید آنهایی که شام نمی خورند به امید اینکه لاغر شوند، موفق نمی شوند.

به نظر من، نخوردن شام نیز سبب افت قند خون می شود.

وقتی شام نخورید، از گرسنگی نمی توانید بخوابید و فیزیولوژی بدن شما نیز به هم می ریزد. مجددا حرص و ولع شدید به غذا پیش آمده و چاقی شروع می شود.

با توجه به تجربه چند ده ساله در تغذیه و رژیم درمانی، تاکید می کنم که یک شام معمولی و سبک برای لاغری شما مقرون به صرفه است.

با خوردن برنج چگونه در خانه لاغر شویم ؟ آیا واقعیت دارد؟؟؟

چگونه در خانه لاغر شویم؟
به اندازه برنامه رژیم لاغری خود می توانید در هر دو وعده ناهار و شام برنج بخورید

خیلی از بیمارانم می گویند: یعنی ما می توانیم در وعده شام، برنج هم بخوریم؟

چون در رژیم قلیایی هم برای وعده ناهار و هم برای وعده شام برنج همراه خورش توصیه کرده ام. در پاسخ به آنها می گوئیم که بله، هم در وعده ناهار و هم در وعده شام می توانید از انواع پلو خورشها بخورید نوش جونتون.

درست است که در هر دو وعده برنج می خورید ولی کالری آن کمتر است که همین کم بودن کالری باعث لاغری شما می شود. اندازه بسیار اهمیت دارد.

شما که می خواهید در خانه لاغر شوید، حتما به این نکات توجه داشته باشید.

ایدئولوژی من این است که هم از غذا لذت ببرید و هم از لاغری خود لذت ببرید. اگر کسی توانسته لاغر شود، پس شما هم می توانید لاغر شوید و لاغر بمانید.

۶- پرهیز از ناخنک زدن برای لاغر شدن سریع در خانه

یکی از راه های لاغر شدن در خانه عدم ناخنک زدن بی مورد به غذا و خوراکی ها است.

اگر یک خانم که ساعات زیادی را دور و بر غذا میگذراند ناخنک بزند، متوجه نمی شود چقدر غذا خورده است و چقدر کالری اضافه به بدن خود سرازیر کرده است

که این کالری اضافه در دراز مدت به اضافه وزن و چاقی منجر می شود!

بعنوان مثال، اگر ناخنک زدن یک نفر چنین باشد که یک روز یک تکه نان، یا یک عدد شیرینی یا دو قاشق برنج یا یک برش کیک، یا یک میوه اضافه یا چیزی در این حد مصرف کند فقط با این یک ناخنک زدن در یک سال حدود ۲ تا ۳ کیلو وزن اضافه می نماید.

پس نتیجه اینکه:

یکی از راه های لاغر شدن سریع در خانه جلوگیری از ناخنک زدن است.

۷- لاغر شدن سریع در خانه با آرامش غذا خوردن

هیچ گاه اینطوری غذا نخورید.

آرام خوردن

زمان غذا خوردن وقتی طول می کشد، سیر می شویم امتحان کنید.

زمان ۲۰ دقیقه را برای سرو غذا امتحان کنید و متوجه می شوید که حالت سیری به شما دست می دهد و این دستور از جانب هیپوتالاموس است که فرمان

سیری می دهد و این تکنیک یکی از راه های لاغر شدن سریع در خانه می باشد.

وقتی با آرامش می خورید، به نرون های چشایی سطح زبان خود اجازه می دهید که بیشتر مزه غذا را درک کنند.

مطمئن باشید تمام غذاها مزه غذای اول را می دهد. مثلا شیرینی اول مزه شیرینی دهمی را هم می دهد قبول دارید؟

۸- لاغر شدن در خانه با تکنیک: نشسته غذا خوردن

یک روش لاغر شدن سریع در خانه این است که نشسته و با آرامش غذا بخورید. موقع غذا خوردن زیاد از جای خود بلند نشوید و آرامش داشته باشید!

معمولا ما شنیده ایم و یا دیده ایم و یا اینکه خودمان این کار را انجام داده ایم که، سر پا و ایستاده چیزهایی را می خوریم. این به این معنی نیست که همیشه همه چیز را سر پا و ایستاده می خوریم. نه اصلا منظور من این نیست.

پیشنهاد شده برای شما  لاغری سریع در یک هفته ؟

بلکه معمولا پیش می آید که میوه ای را در حالت ایستاده گاز می زنیم و می خوریم.

یا عجله داریم لقمه ای می گیریم و در حالی که در حال بیرون رفتن از منزل هستیم، آنرا می خوریم. این اتفاق معمولا بیشتر برای آقایان اتفاق می افتد.

یکی از دوستان شرکت نفتی من می گفت: من برای اینکه زودتر به محل کارم برسم و به ترافیک نخورم، سال های سال داخل ماشین، صبحانه می خورم؟!

وقتی یک خانم مشغول پختن غذا می باشد، ممکن است ناخنک هم بزند. البته مزه کردن غذا برای طبخ که باعث تنظیم چاشنی های غذا می باشد ایرادی ندارد ولی یک لقمه از این یک لقمه از آن قطعا باعث چاقی می شود.

یک کار عملی برای خانم ها در منزل:

یک برگه و خودکار روی کابینت آشپزخانه خود داشته باشید و از صبح تا شب هر چیزی را که خوردید، یاد داشت نمایید و در پایان شب آن برگه را باز بینی کنید

متوجه می شوید که ذره ذره چیزهای زیادی را میل نموده اید که تا حالا فکرش را هم نمی کردید. نشسته غذا خوردن

بیایید این تصمیم را بگیرید که هر چیزی خواستید بخورید را نشسته بخورید و سرپا هیچ چیزی استفاده نکنید.

قطعا یکی از راه های لاغرشدن سریع در خانه در حالت نشسته غذا خوردن است.

وقتی بخواهید فقط نشسته غذا یا یک میوه یا ماده غذایی دیگری را بخورید، دیگر افراط و زیاده روی نمی کنید. مثلا اگر درب یخچال را باز بکنید و جعبه شیرینی را ببینید و بخواهید بخورید یک شیرینی را در دهان گذاشته و شیرینیدیگر را برمی دارید.

آخه چون با دست راست خود درب یخچال را باز کرده و همانطور نگه می دارید و با دست چپ خود تند تند شیرینی برمی دارید ولی اگر یک عدد شیرینی را با دست چپ خود بردارید و با دست راست خود درب یخچال را ببندید، دیگر شیرینی اضافه خورید و آن شیرینی را در یک بشقاب گذاشته و می نشینید و با آرامش آنرا میل می نمایید.

۹- ورزش کردن یک روش لاغر شدن سریع در خانه است

حرکت ورزشی برای آب کردن چربی شکم و پهلو

یکی از راه های کاهش وزن و لاغرشدن سریع در خانه را می توان ورزش در منزل نام برد.

ورزش ، آن هم در منزل؟ مگه امکان داره؟

بله، یکی از مراجعان من که به هر دلیلی نمی توانست باشگاه برود و یا پیاده روی داشته باشد، فقط در منزل ورزش می کرد و توانست ۲۶ کیلو از وزن خود را از دست بدهد. پس شما هم می توانید.

قبلا در لاغرفیت در مورد ورزش های مناسب برای لاغر کردن شکم و پهلو صحبت کردم حتما مطالعه کنید.

یک ورزش موثر این است که کارهای خودتان را سریع انجام دهید. یعنی اینکه یک کار را در مدت پنج دقیقه انجام دهید و سپس استراحت نمایید

مثلا تمیز کردن منزل و جارو زدن در پنج دقیقه و بعد از آن استراحت. این کار دو مزیت فوق العاده دارد:

  1. یکی اینکه کارهای منزل شما خیلی سریع انجام می شود و در مدیریت زمان منزل موفق تر می شوید
  2. و دیگر اینکه چون انرژی پس سوز پس از یک فعالیت تند ادامه دارد باعث چربی سوزی می گردد

وقتی یک کار را در پنج دقیقه انجام دادید، استراحت کنید و پس از چند دقیقه دوباره یک کار دیگر.

مضافا اینکه این ورزش، یک ورزش حرفه ای است و مثل یک ورزشکار حرفه ای کالری می سوزاند.

۱۰- دوره لاغری با رژیم قلیایی در ۲۱ روز بهترین روش لاغر شدن در خانه است

محصول-دورهز-21-روزه-رژیم-قلیایی-از-محمود-مردانی

بله این اسم یکی از دوره های من در سایت لاغرفیت است. دوره رژیم قلیایی برای کاهش وزن توسط هزاران نفر از مراجعین حضوری و اینترنتی بنده در سایت لاغرفیت استفاده شده و نتایج درخشان کسب کرده اند.

اگر دنبال یک روش لاغر شدن سریع در خانه هستید که بدون عوارض و بازگشت باشد من این دوره فوق العاده کاربردی را به شما پیشنهاد می کنم.

در تمام طول دوره لاغری در ۲۱ روز با رژیم قلیایی، در کنارتان هستم تا به نتیجه دلخواه برسید.

محمود مردانی

محمود مردانی مشاور تغذیه و نویسنده کتاب مثل مداد لاغر شوید. اشتیاق سوزان من این است که با رژیم قلیایی در سایت لاغر فیت به مردم کمک کنم تا به اوج سلامتی و تناسب اندام خود برسند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن