رژیم لاغری

چگونه در خانه لاغر شویم ؟ راه های لاغری در خانه

چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟

چگونه در خانه لاغر شویم ؟ چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟ چطور در خانه لاغر شویم ؟ از این قبیل سوالات در وبسایت لاغر فیت از من زیاد سوال می شود. خیلی ها به جهت اینکه امکان باشگاه و یا پیاده روی را ندارند می خواهند در منزل لاغر شوند. شخصی می گفت: آقای مردانی من امکان باشگاه رفتن ندارم، آیا می توانم در خانه لاغر شوم؟ او می گفت من دو تا بچه کوچک دارم و کارهای آنان زیاد است. به او گفتم که می توانید حتی در خانه نیز لاغر شوید. در این مقاله آموزش هایی که برای آن بانوی کرجی دادیم را با شما به اشتراک می گذاریم. پس با لاغر فیت باشید.

چگونه در خانه لاغر شویم ؟

لاغر کردن شکم و پهلو در خانم ها
با رژيم قلیایی به راحتی لاغر شوید

در جواب به پرسش چطور در خانه لاغر شویم یکی از مشکلات کسانی که اضافه وزن دارند و یا اینکه چاق هستند، نداشتن خواب مناسب است. بد خوابی و یا بی خوابی از دلایل چاقی و اضافه وزن می باشد. حتی می توان گفت که دیر خوابیدن نیز سبب چاق شدن می شود.

در یکی از همایش هایم با موضوع لاغری با رژيم قلیایی از حضار سوال کردم که چه ساعتی می خوابید؟ آنان جواب های متفاوتی دادند. یکی می گفت ساعت ۱۲، دیگری ساعت یک صبح را عنوان کرد. ساعات دو و سه صبح و غیره. شخصی نیز عنوان کرد ساعت 5 صبح می خوابد.

به او گفتم چه ساعتی به رختخواب می روید؟ او جواب داد: ساعت 12. یعنی اینکه حدود 5 ساعت با رختخواب کشتی می گیرید؟

او گفت بله افکار مزاحم باعث این بد خوابی من شده است.

اهمیت هورمون ملاتونین برای لاغری

تعداد کمی هم ساعت  10 را اعلام کردند.

به طور کلی ساعت 11 مناسب خوابیدن می باشد. هورمون ملاتونین که تنظیم کننده هورمون های بدن است، حدودا از این ساعت شروع به ترشح می کند. وقتی هم که زود بخوابید، زودتر هم از خواب بیدار می شوید

وقتی زودتر از خواب بیدار شوید، می توانید صبحانه بخورید. خود خوردن صبحانه سبب می شود، به راحتی در خانه لاغر شوید.

به راستی اگر می خواهید لاغر شوید، نیاز است زود بخوابید. اگر سوال کنید که چگونه در خانه لاغر شویم ؟

قطعا یکی از جواب ها درست خوابیدن است. تمام سلول به سلول بدن ما برای متابولیسم خود به خواب کاقی نیاز دارند. بیائید با هم قرار بگذاریم که از حالا زود بخوابیم.

با خوردن صبحانه در خانه لاغر شوید

اهمیت صبحانه در لاغری سریع
با خوردن صبحانه به لاغری خود کمک کنید

اگر دیر از خواب بیدار شوید و بخواهید به محل کار خود برسید، معمولا وقت نمی کنید صبحانه بخورید.

یا اینکه کسانی خیلی دیر از خواب بیدار می شوند، در هر صورت، صبحانه نمی خورند. در مطلب تعریف رژیم آلکالین چیست هم گفتم که این جمله برای شما آشنا می باشد که می گویند وقتی صبحانه نمی خورم، گرسنه هم نمی شوم.

نخوردن صبحانه باعث چاقی می شود

مثلا با خود می گوئید: دیگه نزدیک ظهره و گرسنه نیستم، یک دفعه ناهار می خورم.

پیشنهاد شده برای شما  رژيم غذایی سالم برای لاغری

این روند باعث چاقی می شود. دقت کرده اید که وقتی صبحانه می خورید، گرسنه تر می شوید؟

وقتی صبحانه بخورید، سوخت و ساز بدن شما افزایش می یابد. پس خوردن صبحانه سبب لاغری می گردد. در سایت لاغر فیت توضیح دادم چطور می توانید با خودن صبحانه هم  می توانید لاغر شوید.

چطور در خانه لاغر شویم : با میان وعده

اهمیت میوه در رژیم قلیایی
با خوردن میان وعده لاغر شوید

این اصل ثابت شده است که کاهش قند خون باعث چاقی می شود. یعنی اینکه شما برای اینکه لاغر شوید، نباید گرسنگی شدید داشته باشید.

گرسنگی شدید سبب افت قند خون شده و به خوردن را زیاد می کند. در رژيم لاغری نباید زجر گرسنگی بکشید. وقتی به هر دلیل قند خون شما خیلی پائین می آید، گرسنگی سلولی رخ می دهد

در این حالت سلول به سلول شما نیاز به تغذیه و انرژي دارد. اصلا دست خوتان نیست، ناخود آگاه بسمت خوراکی می روید. خواه شیرینی و یا اینکه هر هله هوله دیگری که به دست شما برسد.

ممکن است به سمت یخچال بروید و هر چه خوردنی است بخورید. پاسخ پرسش چگونه در خانه لاغر شویم را نمی توانید با گرسنگی شدید انجام دهید.

برای غلبه به این مشکل، شما می توانید از میان وعده کمک بگیرید. یعنی بین صبحانه و ناهار یک عدد سیب یا یک میوه دیگری که دوست دارید، بخورید.

خوردن این میان وعده از افت و کاهش قند خون شما جلو گیری می کند. میان وعده عصر و میان وعده آخر شب نیز به همین صورت عمل می کند.

اشخاصی که برای لاغری به خود گرسنگی می دهند، لاغر که نمی شوند هیچ، چاق تر هم می شوند

همانطور که می بینید با اصولی ساده می توان لاغری در خانه را به سرانجام رساند.

چگونه در منزل لاغر شویم : با ناهار مفصل در خانه لاغر شوید

چطور در خانه لاغر شویم
برای لاغر شدن ناهار را حذف نکنید

حتما شنیده اید که بعضی ها می گویند: ناهار نمی خورم تا لاغر شوم. برخی هم می گویند برای لاغری شام نمی خورند. به نظر شما این اشخاص کار درستی انجام می دهند؟

به اعتقاد من این حرکت کاری اشتباه و زجرآور می باشد.

چون نخوردن یک وعده باعث لاغری نمی شود، بلکه باعث چاقی هم می شود. حذف ناهار و یا شام سبب چاقی می شود. حتی نخوردن یک وعده غذایی ممکن باعث می شود که صورت شما لاغر شود

لاغر شدن صورت به زیبایی شما آسیب جدی وارد می کند. ممکن است بطور مقطعی و در کوتاه مدت تاثیر کمی داشته باشد. اما در دراز مدت چون قند خون افت می کند، شخص چاق تر هم می شود.

پیشنهاد شده برای شما  بهترین دستور رژيم قلیایی برای لاغری شکم و پهلو

تازه اشتهای وی نیز بیشتر شده و چند کیلو نیز بیشتر از قبل اضافه می کند. شما می توانید یک ناهار مفصل هم بخورید و به راحتی لاغر شوید.

حذف حتی یک وعده ناهار و یا شام باعث چاق شدن می شود


یک نکته مهم این است که قبل از ناهار و شام خود حتما یک یا دو پیاله سالاد بخورید. می توانید از چاشنی آبلیمو و روغن زیتون داخل سالاد خود استفاده نمائید.
خوردن سالاد قبل غذا باعث می شود حجم معده شما پر شود و یک قدرت سیر کنندگی ایجاد نماید.

یک دلیل دیگر که سالاد شما را لاغر می کند این است که زمان غذا خوردن شما را طولانی می کند. یعنی اینکه سالاد به طول کشیدن زمان غذا خوردن شما کمک می کند. چون به جویدن زیاد نیاز دارد. وقتی که زمان غذا خوردن طول بکشد، هیپوتالاموس دستور سیری می دهد.

چون هیپوتالاموس مرکز سیری و گرسنگی است و زمانی که غذا خوردن طول بکشد، دستور سیر شدن می دهد.

در دوره ۲۱ روزه رژيم قلیایی برای لاغری تمام این تکنیک ها توضیح داده شده است. این دوره به هزاران نفر کمک کرده است تا به وزن و اندام ایده آل خود برسند.

آیا با نخوردن شام لاغر می شویم؟

محمود مردانی سایت لاغر فیت

در مطلب برنامه غذای هفتگی در سایت لاغر فیت گفتم که خوردن شام را از خود دریع نکنید.

اگر می خواهید به راحتی در خانه لاغر شوید و خودتان را لاغر کنید، هیچ وعده غذایی را حذف نکنید. حتی اگر کمی هم شده شام بخورید.

اگر اینکه چگونه در منزل لاغر شویم سوال ذهنی شماست مطمئن باشید آنهایی که شام نمی خورند به امید اینکه لاغر شوند، موفق نمی شوند.

به نظر من، نخوردن شام نیز سبب افت قند خون می شود.

وقتی شام نخورید، از گرسنگی نمی توانید بخوابید و فیزیولوژي بدن شما نیز به هم می ریزد. مجددا حرص و ولع شدید به غذا پیش آمده و چاقی شروع می شود.

با توجه به تجربه چند ده ساله در تغذیه و رژيم درمانی، تاکید می کنم که یک شام معمولی و سبک برای لاغری شما مقرون به صرفه است.

با خوردن برنج چگونه در خانه لاغر شویم ؟ آیا واقعیت دارد؟؟؟

چگونه در خانه لاغر شویم؟
به اندازه برنامه رژيم لاغری خود می توانید در هر دو وعده ناهار و شام برنج بخورید

خیلی از بیمارانم می گویند: یعنی ما می توانیم در وعده شام، برنج هم بخوریم؟

چون در رژيم قلیایی هم برای وعده ناهار و هم برای وعده شام برنج همراه خورش توصیه کرده ام. در پاسخ به آنها می گوئیم که بله، هم در وعده ناهار و هم در وعده شام می توانید از انواع پلو خورشها بخورید نوش جونتون.

درست است که در هر دو وعده برنج می خورید ولی کالری آن کمتر است که همین کم بودن کالری باعث لاغری شما می شود. اندازه بسیار اهمیت دارد.

پیشنهاد شده برای شما  رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو ؟

شما که می خواهید در خانه لاغر شوید، حتما به این نکات توجه داشته باشید.

ایدئولوژی من این است که هم از غذا لذت ببرید و هم از لاغری خود لذت ببرید. اگر کسی توانسته لاغر شود، پس شما هم می توانید لاغر شوید و لاغر بمانید.

با ورزش چگونه در خانه لاغر شویم ؟

یکی از مراجعانم که توانسته حدود ۲۷ کیلو لاغر شود، فقط در خانه ورزش کرده است. او نمی توانست پیاده روی داشته باشد. به جهت اینکه بچه کوچک داشت حتی باشگاه هم نمی توانست شرکت کند.

همچنین ورزش کردن در خانه برای آب کردن شکم و پهلو بسیار مناسب است.

راهکار ورزش در خانه چنین است. یک کار شخصی یا اینکه یک کار منزل را به مدت ۵ دقیقه تند تند انجام دهید. سپس استراحت نمایید.

مثل ظرف شستن و چیدن ظروف در ظرفشویی، جارو برقی کشیدن و غیره.

برای ورزش در خانه کارهای خانه را تند تند انجام دهید

دوباره یک کار دیگری را تند تند انجام داده و دوباره استراحت کنید. به همین منوال پیش بروید. این تکنیک به نفع شما می باشد. یکی اینکه کارهای شما زود تمام می شود و دیگری یک ورزش حرفه ای انجام داده اید. انرژي پس سوزی که بعد از تحرک و در حین استراحت مصرف می شود به شما در لاغر شدن کمک می کند.

مثل یک ورزشکار حرفه ای انرژي می سوزانید. همین کار باعث می شود چربیها آب شده و شما لاغر شوید.

پس اگر سوال شما این است که چگونه در خانه لاغر شویم ؟ می توانید با تند تند کار کردن و بعد از آن استراحت لاغر شوید. حتی آب خوردن نیز باید تند انجام شود.

می توانید وقتی کتابی می خواهید بردارید، تند تند به طرف کتابخانه خودتان بروید. این ورزش علاوه بر اینکه چربی ها را می سوزاند و آب می کند به افزایش توده عضلانی نیز کمک می کند.

همانطور که مشاهده کردید یک اصل مهم در پاسخ سوال چگونه در خانه لاغر شویم ورزش کردن است،اما نیاز به ورزش های سنگین و پر هزینه نیست پس با حداقل امکانات شروع کنید.

وقتی توده عضله زیاد شود، اندامی تر نیز می شوید. پیشنهاد می شود دوره ۲۱ روزه رژيم قلیایی را از فروشگاه سایت لاغر فیت تهیه و حتما امتحان کنید.

متشکرم، محمود مردانی سایت لاغر فیت

محمود مردانی

محمود مردانی مشاور تغذیه و نویسنده کتاب مثل مداد لاغر شوید. اشتیاق سوزان من این است که با رژیم قلیایی در سایت لاغر فیت به مردم کمک کنم تا به اوج سلامتی و تناسب اندام خود برسند

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

    1. نازنین عزیز:
      سلام، بهترین ورزشها را می توان دو درجا، رقص، تردمیل نام برد. حتی کارهای منزل و کارهای شخصی را تند تند انجام بدید.

    2. ریحانه عزیز: می توان از تردمیل یا رقص یا دو درجا استفاده کرد. حتی می توانید کارهای شخصی و کارهای منزل را تندتر انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن